sünnet olmak

islamda ve yahudilikte eril bireylerde (islamda sünnetin kadınlar için olanı da mevcut) penisteki prepuce olarak adlandırılan kısmın kesilerek penis başının açıkta kalmasını sağlayan cerrahi işlem.
kökeninin afrika (özellikle mısır) olduğu düşünülmekle birlikte faydası ve zararı hakkında oldukça tartışılmıştır ve tartışılmaya devam edilmektedir
kadın sünneti iğrenç hatta tehlikelidir. bu yüzden kadınların anne olma şansı bile kalmıyor.
kadın sünneti bana göre vahşetten başka bir şey değildir. sırf kadın cinsellikten zevk almasın diye yapılan, hatta erkeğin daha da fazla zevk alabilmesi amacıyla yapılan işlem. bir de kadınların böyle daha temiz olduğu palavrası ortaya atılmış, sanki temizlenmesi gereken bir şeymiş gibi. ya da böyle daha iyi anne olacağını düşündükleri için. nedense kimsenin seçim hakkı olmuyor ama. nasıl yapıldığını falan burada anlatmayacağım. zaten bir iki fotoğraf görseniz anlarsınız nasıl yapıldığını.
merak edenler için:
kadın sünneti
kadın sünneti 2
kadın sünneti 3
kadın sünneti 4
erkek penisinde prepisyum denen anatomik bölgenin vücuttan çıkarılması işlemi. histopatolojik incelemede normal olan dokunun vücuttan çıkarılması ilginçtir. çocuklar için büyük psikiyatrik travmalar yaratabilmektedir. uygun koşullarda yapılmayan ve uygun cerrahi prosedürler izlenmeyen saçma salak sünnet vakaları da vardır ki aileler sebepsiz bir biçimde buna izin vermektedir.

bu arada fimozis ya da parafimozis sünnet endikasyonu değildir. çok küçük bir insizyon ile parafimozis rahatlayabilir.

kadınlarda uygulanan işlem ise aşırı canice ve saçmadır.
ayrıca;
din, hiç bir cerrahi endikasyon oluşturamaz.
kadın sünneti belli ülkelerde görülen bir olgudur, canicedir, vahşettir. bunun dinle değil kültürle alakası vardır, toplumun her yediği b. ku kabul edilebilir kılmak, itirazlara set çekmek için yaptığını dine atfetmesi alışılagelmiş birşey.(dinden kastım hak din)
çocuğunuzu sünnet ettırirken sakın geciktirmeyin.gelecekte hatırlayamayacağı bir yaşta yaptırın.feci travmalara neden olabiliyor
dünya tarihinde en çok yapılan ameliyat çeşididir. (bkz: bıçak altında)
şunu şuraya koyalım da belki bazıları din konusunun ne kadar sıkıntılı olduğunu düşünür.

ümmü atiyye el-ensârî (radiyallahu anha) şöyle dedi:
“medine’de kadınları sünnet eden bir kadın sünnetçi vardı. rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) o sünnetçi kadına:
−‘fazla derinden kesme! çünkü bu, kadın için daha çok tat (orgazm) almasını sağlar. kocası içinde daha sevimlidir’ buyurdu.”
ebu davud 5271
bülent ersoy'un 2 kere olduğu şey. yani sanırsam. kökten çözüm.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim