sunum kumandası kullanmayan öğretim üyesi – Tıbbiyeli Sözlük
Bir çok okulda çok kez rast geldim. Bir insan taş çatlasa 80liralık bir aleti neden almaz. Sonra ders esnasında salak salak geçelim, yok bi geri gelelim...
Slayt kullanmayan öğretim üyesi olabilir. Bizim bir tane vardı. 20 senelik saman kağıtlarını çıkarır, gözlüğünü takar, okurdu. Çok acılar çektik, çok.
Hitap yeteneği ve anlatım becerisi olan dersi slaytsız anlatan ve anfiyi tamamen dolduran hocalar da gördüm tepegöz kullanan teknolojinin gerisinden gelmek konusunda inatçı olan slaytları sadece kopyala yapıştır olan hocalar da gördüm. Zaten öğrenci biliyor ona göre davranıyor
Ben fakülteye geldiğimde hoca tepegöz kullanıyordu. Hocaların tercihidir aga. Vikipedi'den kopyala yapıştır da gördüm. Önemli olan anlattıklarıyla sınavda çıkanların tutarlı ve uygun olması.
Masanın olduğu yere çakılmış, fare ve kalvye ile aşırı haşır neşir olmuş kişidir.
"her seferinde küçücük kumanda üzerinde 3 dakika boyunca lazer tuşunu bulmaya çalışan öğretim üyesi" ile kapışır.
bizimkiler şükürler olsun ki kıllanıyorlar ama tüm fonksiyonlarını bilmiyorlar. mesela bizim amfideki kumandanın laser tuşunun kumandanın arkasında olduğunu bilen hoca sayısı azınlıkta hadi bu olabilir diyelim,bir de şöyle bir durum var ki güler misiniz ağlar mısınız bilmem;hoca slaytlar üzerinden dersi işlerken bir anda ekrana koskoca bildirim geliyor(programlar orijinal olmadığı için) peki hocaların birçoğu ne yapıyor biliyor musunuz kumandanın laserini bildirim ekranının çarpısı üzerine getirip böylelikle onun kapanacağını düşünüyorlar.