susamam

rap müzikten ve yeni nesil rapçilerden hiç hoşlanmasam da şanışer'in birçok rapçiyle yaptığı bu 15 dakikalık şarkı bana olmuş dedirtti. deniz tekin ve hayvan hakları kısmında gözlerim doldu, neredeyse ağlıyordum.

bir çok açıdan çok değerli bir çalışma olmuştur. bu parçayı dinleyip kendinden bir şey bulamayan olamaz. artık toplumun yanlış olana alışma alışkanlığı kırılıyor gibi görünüyor. en azından toplumun içinden bu değerli sanatçıların bizlerin sesi olması çok mutlu etti. uyanıyoruz, susamayız.

bu çalışma yalnızca bir müzik parçası değil, üzerine çok uzun süre konuşulmasını ve kafa yorulmasını diliyorum.

şanışer'i severek takip ediyorum, iyiden iyiye sıkı bir takipçisi olacağım anlaşılan.
şarkıyı çok sevdiğimi söyleyemem, sadece şanışer'in sesi ve tarzı hoş ve hakikaten farklı olduğu için onun söylediği kısımları sevdiğimi söyleyebilirim. fakat herşey kötü bile olsa (ki değil) bu sözleri bir şarkıda duyabilmek yeter de artar bile. muhalif seslerin yükseldiği bir türkiye görmek istiyoruz. yeter artık.

"susamam" ayrı bir güzel olmuş bu açıdan. emeği geçenlerin ellerine ve seslerine sağlık.
"bu şarkıda bahsi geçenlerin gerçek kişi ve kurumlarla ilgisi yoktur"
şanışer’i dinlemem, bir kere konserine bir arkadaş vesilesiyle gitmişliğim var. ama kral hareket yapmış. bu kadar sanatçıyı bir araya toplayıp böyle başarılı bir projeye imza atmak... insan diyor keşke tüm sanatçılar böyle olsa.

tekrar tekrar dinliyorum. her şey ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi.

içerik kuralları - iletişim