Tüm önyargılarıma rağmen tadını sevdiğim, iki üç ayda bir yenilmesini tavsiye ettiğim gıda. Sake maki (somonlu) şu anlık favorim
hiçbir türlüsünü bir türlü sevemediğim, damak zevkime oldukça uzak olan yiyecek.
Baya baya damak tadıma uymayan yiyecek. Bu kadar popi olması çok garip geliyor bana. O wasabisi sosları falan nasıl yiyorsunuz allah aşkına ya ölüm gibi..
baligin pismisini sevmiyorum cigini mi sevcem yaaaa diye dusundugum icin hep uzak durdugum uzakdogu yiyecegi
ileride daha farklı işletmelerde -hatta yerinde- denemeyi istediğim yiyecek.

geçen sene yediğim somonluyu sevmiştim ama buradaki yerin şehirdeki tek işletme oluşu biraz kalite bozukluğuna neden oluyor.
balığın pişmişini sevmeyen bir insan olarak bütün önyargılarıma rağmen ilk denemeden sonra hastası olduğum yiyecek. 2 haftada bir insanları hadi suşi yemeye gidelim diye darlıyorum. suşi sevmeyen arkadaşlarım diğer bütün uzakdoğu yemeklerini öğrendi sayemde. (*)roll denilen %95'i yosun ve pilavdan oluşan salatalık dürümlerini deneyip de "hıı bu muymuş" demeyin. içinde bir falanks boğumu kadar balık var onun zaten. nigiri deneyin şöyle, etli etli. mis.bir de wasabiyi olduğu gibi alıp da ağzınıza atmayın. ciddi, gerçek wasabi ise zaten kafanızı en yakın su birikintisine daldırmanızla sonuçlanır muhtemelen. ondan tırnak ucu kadar alıp soya sosunun içine karıştıracaksınız acı isterseniz, porsiyonunuzla gelen miktar hepsini tüketmek için abartı olacaktır. bir de suşiyi soya sosunun içinde yüzdürürseniz tadını alamazsınız, çünkü soya sosunun tadı çok baskındır. çok batırırsanız çekik gözlü ustalarımız hakaret olarak algılıyormuş. ("sen bu suşiyi güzel yapamamışsın, yiyebilmek için sos ile tadını bastırmam gerekiyor" gibi anlaşılıyormuş.)ps: suşiyi el ile yemek de uzakdoğu kültüründe son derece makbuldür. çubuklarla uğraşmak istemezseniz zorlamayın kendinizi.
yeni tatlara açık birisi olarak denediğim ve ilk başta yüzümü ekşitmeme sebep olan yiyecek.bence yenilebilir yapan şey kesinlikle soya sosu.türk damak tadına kötü gelebilecek tadı maskeliyor ve yenilebilir kılıyor.yılan balıklı ağzıma katır kutur geldiği için içlerinde en kötü bulduğum oldu.somon balıklı ve yengeçli ise daha iyiydi diyebilirim.