sütlü kahve

kendime yaptığım versiyonunda, bardağın çoğunu soğuk sütle doldurduğum, leziz içecek. bir ara tus'u çağrıştırdığı için içemiyordum ama travmayı atlatmışım çok şükür.
bunu nedense kahveyle sütün uzlaşması olarak düşünürüm hep. birisi acı, koyu ve keskin. diğeri ise beyaz ve soft. sütlü kahve ise ortası, çok güzel. içtiğim en güzel uzlaşma.
süt katılan veya süt ile yapilan kahvedir. ben bir defasinda bir otelde kendime süt ile kahve yapmiştim, hiç su kullanmadan.
en sevdiğim arkadaşima hiç süt kalmamişti ve o da bana kırılmıştı. ondan özür dilerim.
bencil zamanlarımdi, şimdi öyle değilim.
yıllar önce bir arkadaşımın kalan son sütün hepsini kendine kullanıp bana süt bırakmaması ile soğuduğum süt ile yapılan kahve.

ktü tıp fakültesi önünde yer alan doctors cafe aynı fiyata bardağa biraz süt eklenip yapılır. gayet de güzel olur.
soğuk olanı yazın favori kahvemdir.
öncelikle filtre kahve yapıyoruz, biraz soğumasını bekliyoruz. daha sonra buz kalıplarına dolduruyoruz. canımız istediği zaman biraz sütün içine kahveli buz küplerini bol bol atıyoruz. hemen içelim istiyorsak sıcak sütün içine de atabiliriz. böylelikle 2 dakika uğraşarak termosumuza doldurup hastanedeki iğrenç kahveleri içmek zorunda da kalmıyoruz. henüz denemediyseniz tavsiye edilir.
2. tanım: bir saç rengi *
sert kahve içemeyenlerin tercih ettiği alternatif. laktoz hassasiyeti olanlar için her kafede içilemeyecek olan kahve çeşidi. bir de sütle kahve ayarını güzel tutturmak gerekiyor, öyle çok süt koyunca kahve tadını alamıyorsunuz; fazla kahve koyunca da sütü boşuna koymuş gibi oluyorsunuz. kahve tiryakisi olmadan önce yürünülmesi gereken yol.

içerik kuralları - iletişim