sylvia plath – Tıbbiyeli Sözlük
Abd li müntehir yazar/şair. Sırça fanus isimli yarı otobiyografik romanı ile tanınır. İntiharı beni çok etkilemişti : çocuklarının odasına süt ve kurabiye bıraktıktan sonra kafasını fırına sokarak ölmüş.
Yetenekli bir yazar, güzel bir kadın. Kocası tarafından Defalarca aldatılmıştır. Acı bir şekilde intihar etmiştir. Sırça fanus isimli otobiyografik bir romanı vardır.
yazdıklarıyla bünyede intihar etme isteği uyandıran, çok genç yaşta intihar ederek yaşamına son vermiş kıymetli yazar."benim hayatımın amacı ne ve onunla ne halt edeceğim? bilmiyorum ve korkuyorum. asla istediğim bütün kitapları okuyamayacağım; olmak istediğim bütün insanlar olamayacağım ve yaşamak istediğim bütün hayatları yaşayamayacağım. kendimi istediğim bütün becerileri edinecek kadar eğitemeyeceğim. bunları neden istiyorum? hayatımda mümkün olan zihinsel ve fiziksel tecrübelerin tüm renklerini, tonlarını ve çeşitlerini tatmak ve hissetmek istiyorum. ve korkunç derecede sınırlıyım… uğrunda yaşayacağım çok şey var, yine de anlaşılması mümkün olmayacak kadar hasta ve üzgünüm."