tatlı su solcusu

bir yazarımızın kullanmakta ısrar ettiği tabir.

açıkçası bu sözlükte ateist olan insanlar inananları aşağılamıyor, herkes birbirinin görüşüne saygı duyuyor.
fakat sol görüşü benimsemiş olan insanlara bir şeyleri yaftalamak çok yanlış bu konuda biraz dikkat etmeliyiz bence.
geri zekalılarca kullanılan argüman.

sol elini kullanana solak sağ elini kullanana salak denen ülkede, ha bire sola vurmaya çalışan,hocalar hacılar peşinde koşan, sonra hocaefendiler onları kelimenin tam anlamiyla yatırıp silkmeye başlayınca yetişin terorisssttt vaaaar diye haykıran, irana onlar gercek islamı bilmiyor,suudi arabistana onlar gercek islamı bilmiyor, işide onlar gercek islamı bilmiyor, suriyeye onlar gercek islamı bilmiyor, amerikadakilere onlar gercek islamı bilmiyor, ıraktakilere onlar gercek islamı bilmiyor, avrupaya onlar gercek islamı bilmiyor, afrikadaki boko haram örgütüne onlar gercek islamı bilmiyor demeyi alışkanlık edinmiş tatlı su sağcılarının söylemesi hayli komik tabir.

laikliğin ve sol dusuncenin eksikliğini en fazla anladığımız bu hocaların,hacıların darbe yaptığı dönemd,e sol düşünceye laf atmak icin ya atatürk ilkelerini bilmemek, ya laikligi anlamamak , sosyal,laik,hukuk devleti ilkelerini bilmemek gerekir. ya da bir ihtimal daha vardır ahmak olmak gerekir ki ikinci secenek daha olası.
bankalardan faiz indirimi ve ücretsiz toplu taşıma ile bu aralar recep beyin içinde olduğu gruptur.
doğada iki çeşit balık vardır. l-balıklar, d-balıklar.
tatlı suda bulunan l balıklara bakacak olursak,
böbreklerindeki henle kulbu kısadır. biyokimyasal reaksiyonlarda su kaybı pek umurlarında değildir. tuzlu suya atıldığında kan plazmaları hiperosmolar olur ve ölürler.
balıkların d formu ve l formu her türlü canlı tarafından tanınıp işlenilebilinir.
(bkz: bu ne biçim başlık)

içerik kuralları - iletişim