the cell

dönem birdeyken bir heves gidip okudum bir kısmını. beşinci sınıfım, aklımda kitaptan sadece bir şey kaldı. efenim evrimsel süreçte, hayvanlar ve bitkilerin ayrışması sırasında ortak kalan tek bir gen var imiş, "toll geni." (inşallah doğru hatırlıyorumdur, bana güvenmeyin bak!)
dönem 1de alınan, beşte biri anca bitirilen, aynı yılın sonunda satma arayışına başlanan kitap. şahsen tüm dönem1de kütüphaneden geçinmiş biri olarak almamaktan dolayı hiç mutsuzluk yaşamadım.

edit: ha genetikçi veya biyolojici olacaksınızdır ya da hücreye aşırı merakınız vardır mutlaka alın derim. kitap bana hitap etmiyor orası ayrı. belki ilerde meraklanır okurum.
tıp fakültesine yeni başlayanların, dönem 1 in ilk komitesinde iştihayla sayfalarca okudukları kitap. sonra üst dönemlerden biri farkedip "ne yapıyorum ben" dedirtir. kitap ise bir sonraki kavalyesini beklemek üzere tozlu raftaki yerini alır
yemin etme tutamazsin, the cell alma okumazsin.
tek bir sayfasını dahi okumasam da kitaplığımın en arkasında gururla sakladığım kitaptır. ben para vermeden bulmuştum. o yüzden benim vicdanım rahat. ama üstlerden falan bulamayanlar* siz siz olun bu kitabı dönem1 heyecanıyla almayın.
anlaması zor olmayan komiteye çok varken okuyup ufaktan aydınlanmamı sağlayan kitaptır.

içerik kuralları - iletişim