25 ekim 2017 tarihinde türkiyede gösterime girecek film. thor'un üçüncü filmi aynı zamanda.

görsel
eleştirmen yorumları piyasaya düşmüş dizi. thor filmlerinin en iyisi, çok komik ve eğlenceli olarak özetleyebiliriz bütün yorumları. şöyle aksiyon böyle şaşırtıcı diyen yok, komik diyorlar. açıkçası ben süper kahraman filmlerine genel olarak aksiyon aralarında komedi var niyetiyle gidiyorum, bu filmden umudum az ama bakalım. 3. hulk filmi ya bu diyen de var bu arada.
Açıktan açığa deadpool'a özenilmiş thor serisinin üçüncü filmi.Allahın emri çıkar çıkmaz gideceğim.
marvel evrenine 2017 yılında dalmış ve ragnarok çıkana kadar tüm filmleri izlemiş biri olarak beğendiğim filmdir. "komedi filmi tadında olacakmış ya" yorumları biraz haklı çıkmış ama bu filmi beğenmeme engel olmadı.

jane foster'ın filmde olmaması, thor'un bu konuyu bir cümleyle özetlemesi hoş olmamış.bir diğer konu ragnarok'a sebep olacak surtur'un derdi sadece toprak parçası mı abi? "o zaman biz de asgard'lıları kaçırırsak sorun çözülür" gibi bir yöntemle ragnarok olayından kurtuluyorlar.benim ragnarok olayından anladığım "bir tek asgard'lı bile kalmayacak" oldu giriş sahnesini izlediğimde.thor'un asgard'a döndüğünde karşılaştığı thor-loki tiyatrosu benim en çok güldüğüm sahneydi. hulk fazla aptallaştırılmış.

loki'nin nasıl biri olduğunu beş yaşında çocuklar bile biliyorken filmin sonunda loki'yi affeder tarzı bakışlar thor'a yakışmadı. ayrıca thor'un kör olan gözünün dr strange tarafından onarılmasını beklerdim.
thor serisinin en başarılı filmi. fakat thor serisi çok parlak bir seri olmadığından marvel filmleri arasında orta, orta-iyi klasmanında kalmış olan film.

film genel olarak infinity war'a temel oluşturmuş, hafiften giriş yapmış esasında. o nedenle the guardians of the galaxy'e daha çok benziyor eski thor filmlerindense. daha çok uzayda geçiyor, daha kozmik bir havası var, müzikler daha retro, ortam ve renkler daha retro hatta doksanlar, komedi aksiyonun önünde vs. o nedenle guardians of the galaxy 3 izlemişim tadıyla çıktım salondan. tabi biraz da hulk 3 izlemişim gibi çıktım esasında. yoğun planet hulk göndermeleri nedeniyle film aslında biraz da hulk filmiydi. zaten asgard sahneleri değil filmin ortasında geçen sakaar sahneleri filmi taşıyordu. filmin sonunda olaylar beklediğimden daha hızlı çözüldü, hela kötü karakter olarak biraz yavan kalmış, aslında çizgi romanlarda baya gürültülü bir karakterdir. hatta thanos ile evlenme durumları vardı yanlış hatırlamıyorsam. thanos demişken after credits sahnesindeki büyük geminin de thanos'a ait olduğunu seriyi takip edenler az çok anlamışlardır, o neydi diye merak edenler de öğrenmiş olsun, infinity war'da thanos ile kapışacaklar, filmin açılış sahnelerine de büyük ihtimal bu son sahneden bağlanılacak.

komedi fazlalığı beklediğim kadar gözüme batmadı, aksiyon kısmı da gayet yeterliydi filmin. komedi daha çok durum komedisine yakındı filmde, iki espri yapalım geçelimden daha fazlaydı. marvel daha önce bu tarz komedi yapmamıştı hiçbir filminde, fena da değildi lakinchris hemsworth tam da durum komedisi oynayacak aktör değil sanırım, o nedenle bazen bazı sahneler yavan durdu. meselatom hiddleston bu sahnelerde aldı yürüdü, ona ve karakterine daha fazla yakışmış durum komedisi.

dr. strange cameosu güzeldi, güldürdü. zaten benedict cumberbatch hocamız ağaç kütüğünü oynasa severiz bu vakitten sonra da dr. strange'e ayrı yakışıyor adam.

yan karakterlerden miek isimli bıçaklı böcek favori karakterim oldu filmde. arka planda 'çal keke çal' tarzında sürekli bıçak sallaması eğlenceli detaylardandı.

tiyatro sahnesinde ise loki'yi oynayan matt damon ve thor'u oynayan chris hemsworth'un kardeşi luke hemsworth'müş, filmden sonra fark ettim. matt damon da marvel evrenine çok ufaktan dahil olmuş oldu böylece.
Filmde thor, loki ve Dr. Strange yanyana iken iç geçirilerek izlendi tamam. Thor hee zamanki gibi salak olmak yerine az biraz babasına çekti çok güzel.

Hela karakteri ise varlığı oscar getiren cate blanchett ise mitolojinin karanlık yüzünü göstermiş bu da şahane.Filmin Soundtrack'ları ise son zamanların en iyilerinden. Elektronik müziğin hakkını veriyor.Filmde renkler canlı güzel, boyutlar arası Seyehat bilim kurgu için zaten vazgeçilmez.Gelelim filmin sonuna.

Ben bu filmi çeken japon yönetmen olsam intihar ederim. Bu utançla yaşanmaz. Hayatımda gördüğüm en berbat yazılamamış son. Amaçları ne idi ki. Marvel serisine bağlayacağız diye thor un içine etmek bu olsa gerek.Kesinlikle keyifle izlenebilir, bol kahkahalı fakat bir amaç beklenmeyecek film.natalie portman'ın olmaması filmin belkide en muhteşem detayı.