tıbba kolay diyen güruh

benden kaçmış güruhtur. ben şu ana kadar kolay diyen kimseyi görmedim.
allahtan kaçmışlar onlara yara iyileşmesi dersini birinci ağızdan verebilirdim.
ya da elimde çay olup olmaması ihtimaline göre yanık tedavisi ve evrelemesi.
dönem 1'e yeni başlamışım. baktım dersler yeni yeni başlıyor. textbook falan almış okuyorum. bilgiler yeni, ilginç şeyler buluyorum, hayat güzel, başka kitaplar okuyorum. geziyorum, istanbul'a geldiğimin mutluluğunu yaşamaya çalışıyorum. durumumu soranlara "her şeyin zorluğu var, tıbbın da. millet abartıyor bak ben de okuyorum hiç de öyle o kadar zor değil" diyorum.
sonra 2. komite geldi, o güzel hikayecik orada noktalandı işte. 50 civarı bir şey aldım. ardından 3. komite. yine 50 civarı. sene sonu yaklaşıyor, baktım iş ciddiye binmeye başladı. hayda dedim. sene başı finalsiz diyen ben sınıf geçme hesabı yapmaya başladım. sonra psikolojim bozuldu sanırım. hala sınıf geçmeye çalışıyorum.
tanım: bilmeyen güruhtur. bilmiyordur. gerçekten bilememiştir.
tıbba gidememenin acısını söndürmeye çalışan fakat bir tıbçıya rastgeldiğinde alev alan güruh
daha once de anlatmistim ama baya beni cileden cikarmis bi olay:
ben 1.siniftayken baska bi okulda tipta hazirlik okuyan bi kiz vardi. bana ben hazirliktayken calismaya baslamayi dusunuyorum histolojide hangi kitabi kullaniyosunuz filan demisti. ben de hocanin notlarini okuyorum vs demistim. her neyse ben anatominin ne kadar zor oldugundan dem vuruyorum ezber hep hicbi sey aklimda kalmiyor vs diye. kiz bana donup demez mi "o biyolojinin devami degil mi kolaydir o zaman" bak dusununce yine elim ayagim titriyo valla. baska birinden duysam neyse de bu kiz meslektasim olcak. acaba gordu mu biyolojinin devamini cok merak ediyorum.

içerik kuralları - iletişim