tıbbi bilgisini tibbiyeliyle yarıştıran akraba – Tıbbiyeli Sözlük
Bayramda keşfettiğim durumdur. Evet sizden küçüğüz ama kabul edin biz bu bölümü okuyoruz. Gündüz Kuşağı programlarından öğrenilmiyor bu fakülte.
çıkmış soru sormayan akrabadır. kalabalığın içerisinde sizi kıstırmayı sever. çalışmadığınız yerden sorar. orta yaş teyzelerce yapılan kısır konseyinde soruları kararlaştırır ve uygun zamanı bekler. adeta malign bir dahiliye hocasıdır.
Annemdir babamdır Farmakoloji bilgileri beni ve tüm arkadaşlarımı sollar ama bazıları ise nam-ı değer analjezikleri şöyle sıralar kahverengiler > maviler > beyazlar
Sonuçta hastalarımız da birimizin annesi babası yakını eşi. O yüzden genel olarak toplum böyle artık,gündüz kuşağında maalesef doktor olanların arasında olan şov sevenlerin de katılması ile böyle çoğu zaman kulaktan dolma bilgilerle bizlere geliyorlar. Bu bilgilerle ilacını kesenler mi aşı yaptırmayan mı her şey var. Bizim asıl sorunumuz bu bence gerçek bir halk sağlığı sorunumuz var.
kendi hastaliklarindan bildiklerini cok iyi bildiklerinden dolayi bazen sizden cok sey biliyor gibidirler.
bayram ziyaretleri sırasında bolca karşılaştığım akraba. en son bir tanesi "sen her gelen hastaya bi aspirin ver. aspirin iyidir kanı cıvıtır" demiştir. o anda iç ses ile dış ses çok aynı olmuyor tabi. abimiz aspirinin trombositleri geri dönüşümsüz olarak inhibe edip kanamaya eğilim yarattığından bihaber ama dahiliye hocasından hallice kendine güven duymakta.

maalesef her zaman bilgi konuşturmuyor.(bkz:faruk eczanesi)
Umursamadığım insan tipi. İnsan inanmak istediğine inanır, beni ilgilendirmez. Yaptığı çorap özütü her yerinde kabarcıklar çıkardığında gerçek tıpın onun bildiği olmadığını anlar. Ensesine vurun geçin.