tıbbiye sözlük üniversite tercih destek platformu – Tıbbiyeli Sözlük
`lys 2017 sonuçları`nın açıklanmasına bir gün kaldığı için açmayı uygun bulduğum başlık. çiçeği burnunda tıbbiyelilerimiz eminim hangi üniversiteyi/ili seçeceğine dair kararsızlık yaşayacaktır. sözlüğümüzde türkiyenin dört bir yanından kayıt olmuş yazarlarımız bulunmakta. bunun için tıbbiye seçmek isteyen herkesin sözlüğe kayıt olup yazarlarımıza merak ettikleri hakkında mesaj atması veya konu hakkında başlık açması yeterli olacaktır. tercih etmek istediği fakülte hakkında başlık yoksa açması en uygundur böylece belki de o fakültedeki onlarca yazara ulaşma imkanı bulacak, okulu bütün yönleriyle birinci ağızdan dinleyecektir.
Öncelikle sırf bu puana tıp gelir diye yazacak binlerce gence mutsuz senelere mahkum olmamaları için bir daha düşünün diyeceğim platformdur.

Doktorluk yapmak istemiyorsanız, biyolojiye ilginiz yoksa, ömür boyu öğrenmeye niyetiniz yoksa yazmayın gençler. Sadece parası için bu iş yapılmaz, daha kolay para kazanacak yollar var artık. 6 yılın üstüne, uzman olmak için girmeniz gereken tus diye bir sınav var, Kazanırsanız 4-5 yıl daha asistanlık yapmanız gerekiyor. Ardından diplomanız size mecburi hizmeti yapmadan verilmiyor, yerine göre 1-2 yıl ülkenin bir ucunda çalışmaya gidiyorsunuz her şeyi bırakıp. Bunları bilerek gelin.

Ama severek yapıyorsanız dünyanın en keyifli işidir doktorluk bence. Herkesin mutlu olacağı yeri kazanmasını dilerim.