tıbbiyeli itiraf

  • /
  • 101
o kadar yalnızım ki... ne aileme anlatabiliyorum sorunlarımı, ne bir başkasına.

üzülmesinler diye aileme söyleyemiyorum. içimi döküp dertleşebilecek kadar güvendiğim bir dostum yok. dinleyeceğine inandığım bir arkadaşım bile yok. sevgili desen, yine kavga ettik.

bu yalnızlıkla giderek çürüyormuş gibi hissediyorum. bu soğuk, gün ışığı görmeyen hücremde tek başıma ölmeye mahkum edildim sanki. içimde bir yer acıyor. boğulmakta olan bir adamın son çırpınışları mı bunlar... bilmiyorum. umudumu kaybetmek üzereyim.
son birkaç aydır bir hanımefendi derste ara ara delici bakışlarla bana bakıyordu. ben ona doğru bakınca hemen önüne dönüyor ve hemen hemen her ders bunu yapıyordu. pek alışık olduğum bir durum değildi bu. neyse geçen gün dersin sonuna doğru yine baktı, döndü bir daha baktı. işin ilginci bu sefer yalnız değildi yanındaki elemanlar da bakıyordu. bir şeylerin yolunda gitmediğini anlayan prefrontal korteksim dümeni limbik sistemin elinden aldı ve arkama döndüm.
 spoiler!
meğer bunca zamandır saatin önünde oturuyormuşum.
geçen gün pediatri dersinde hoca progresif muskuler distrofiyi anlatti. sonu genellikle ölümle son buluyor demesi beyimden vurulmuşa donmeme sebep olmuştu. 20 yillik bir ömür ve 10-12 yaşlarinda ambulanslarini kaybetme. ders notlarına calisirken yine boyle bir içim ciz etti. bunu nasıl asiyorsunuz sayın tıbbiyeliler?
2. sınıftan beri ne kadar istesem de aklımdan çıkaramadığım bir soru var: "eğer işin ucunda saygınlık ve maddi güç olmasaydı tıp seçer miydin?"
bu lanet soruyu kendi kendime ben sordum buraya da yazayım da sizin de aklınız karışsın ehehe. kendime itiraf edemediğim o cevap çok üzüyor be.
bazen her şey çok yanlışmış gibi bazen de bunun olması gerekiyormuş gibi.
"ortada bir takım yanlışlar var ve ben de bunun içindeyim."
sevgili s, yazmanı beklemekten yoruldum. diyorum ben dank diye konuya gireyim bu seferde arkadaşlığımızın bitmesinden korkuyorum. en iyisi senin yazman, ama yazmayacağını da biliyorum. yazmanı bekliyorum ama bir yandan da umudum yok belli ki arkadaş kategorisindeyim. olsun be beklemek de güzel demicem çünkü hiç güzel değil hatta berbat.
neyse, yazman çok muhtemel değil(arkadaşlık ilişkisi dışında) farkındayım ama yazsan süper olmaz mı sence de?
ahh ah
  • /
  • 101

içerik kuralları - iletişim