tıbbiyeli itiraf

  • /
  • 105
"her şey daha farklı olabilirdi aptal" demekten kendimi alamıyorum.
bir türlü kopamadığım, zaman zaman gelip kolaçan ettiğim güzel sözlük. keşke entrylerimi silmeseydim anlık bir sinirle. gelip okurdum.. falan filan
demin ayın ilk gününde olduğumuzu görüp bu tarihe bir başlangıç yakıştırınca içimde bir tiksinti uyandı. daha geçen ay yaptığım çizelgelere, listelere, sipariş ettiğim kitaplara baktım ve günleri düzenleme girişimimin bu yaz da akim kaldığını fark edip üzüldüm. zihnimi döve döve terbiye etmek alışkanlığımı bir temele oturtma niyetimle -ama sadece niyetimle- ağustosu geçirir miyim bilmiyorum; canımı sıkıyor bu durum. hayalperestliğimle kendi ayağıma dolanmam bir yana benden bağımsız saçma sapan şeylerle de uğraşmak zorunda kaldım. şimdi işte en azından bunu yapabileyim bu yaz dediğim şeylerin epey uzağındayım.
yani çok da dert değil -itiraflarını teselli ile bitirmeyen bizden değildir- ben sarkaz sarkaz sarkazmın doruklarında kahkahalarımı atarım, kimse benden neşemi alamaz, yaşama isteğimin zekatını verebilsem birçok kişi depresyondan çıkar ama asıl şuna kızıyorum: asıl kafa yormam gereken şeylere kafa yorsaydım ilişkiler beni oyalamazdı, akar ve yollarını bulurlardı, ben iki yıllık arkadaşlığımı falan huzursuzca sorgulamazdım. daha işe yarar şeylerle yorulur ve saçmaladığım vehminden kurtulurdum.
ay. niye durmadan yazıyorum. neyse siz çalışın ve estragonun botu gibi eşek olmayın e mi.
stalk iğrenc bi şey. stalk yaptıktan sonra bi kere bile mutlu olduğumu hatırlamıyorum. aksine dertlerime dert ekleniyor.
hesabı ilk açtığımda çok özenerek güzel entriler yazıyordum, kendimce çok değerliydiler. saçma salak bir nedenle sildim, geriye bakınca da o kalitede nadiren yazmışım.
keşke hiç slalklamasaydım

eylül-ekim .....— mart nisan 7-8 ay soyadını bile merak etmedim ismini duydum yeter dedim

kendimi bir anda savaşın ortasında bulunca ayıldım meğer hiç hakkı olmayanlara yüz vermişiz nasıl oldu anlamasak da.
  • /
  • 105

içerik kuralları - iletişim