tıbbiyeli sözlüğün diğer sözlüklerden üstün yönleri

daha önce buralarda cok sacmaladigim icin artik oldukça rahat olmam. * kucuk bir mekan, taban tabana zit oldugum dusuncelerini okuyabildigim, veya ufkumu acan, cogunlukla ortak paydasi tip olan yazarlar var. boyle biri nasil dusunuyor olabilir diye merak ettigim cok ilginc olaylar da var. bizden deneyimlilerin hekimlik hakkinda veya farkli konularda tecrubelerinden istifade ediyoruz. daha ne isteyelim. demem o ki seviyorum burayi. *
insanların birbirini anlayabilmesinden doğan iletişimdir efenim.
tıbbi terminoloji kullanırken acaba karşımdaki kişi anlayacak mı kaygısını sıfıra indirmesi the good
troll yok bir kere troll. her gün ekşi sözlük'ü açtığınız zaman ya "türk kızını kötüleme" temalı başlıkları ya "x' in abartılmış bir balon olması" gibi toplumun sevdiği insanlara yapılan gereksiz yorumları ya da aslı astarı olmayan meseleleri gelip sanki gerçekmiş gibi başlık açmaları* görmekten gına geldi artık.
buradaki birçoğumuzun yolu tıp fakültesinden geçti ve tek amacımız fikrimizi, derdimizi, bilgimizi paylaşmak. bu yüzden samimi bir ortamı var bu sözlüğün.
herkesin aynı yolun yolcusu olması. problemler, yaşanan zorluklar ve duyguların genel olarak uyuşması ama farklı fikirlerin de olması.
tıp okuduğumuzu onun gözüne sokmak istediğimizi düşünen garip insanların ve tıpla ilgili herhangi bir şey söylediğimizde dikkat çekmeye çalıştığımızı düşünen kimselerin olmaması. üzerimizde bu konuda ciddi mobbing olduğunu düşünüyorum.
inci sözlükteki kafadan bahsetmeyeceğim bile zaten ama ekşideki duyarcı ve hiçbir şeyi beğenmeyen topluluğun, 30+ sapık abilerin olmaması, herkesin birbirine meslektaş ya da arkadaş gibi yaklaştığı samimi ve küçük bir yer olması. fikirlerin okyanusta kaybolmaması. ilgili olduğumuz alanla ilgili açılan başlıklar sayesinde yeni şeyler öğrenme ya da bildiğimiz şeyi hatırlama imkanı.
kayıt olalı henüz dört gün olmuş, bu konuda konuşman/yazmam erken olacak ama çevrim içi yazar sayısının en fazla 9 olması. 9 kişiyle kime trollük yapılacak, nereye kin kusulacak.
bir çok sözlükte yazdım. oralarda gördüğüm kadarıyla doktor adayları ya da doktorlarda cesaret var. şu sanal cesaret denilen şeyden. hayatlarında yapamadıkları kavgayı sözlükte yapıyorlar. çift hesap açıp en az 2 kadına yürüyeni gördü bu gözler. burda ifşa olma ya da tanıdık biriyle karşılaşma korkusu var gibi.
tıbbiyeli olması ; naçizane
  • /
  • 4

içerik kuralları - iletişim