tıbbiyeli sözlük ayın kitabı uygulaması – Tıbbiyeli Sözlük
sözlüğü takip edenlerin bileceği üzere tıbbiyeli sözlük adında bir radyomuz var.

her gün yeni arkadaşlar katılıyor. herkes kendi müziğini dinletiyor.

ve en güzeli de herkese açık sohbet ekranında çok güzel sohbet ediliyor.

sizleri de aramıza bekleriz; [http://www.dubtrack.fm/join/tibbiyeli-sozluk ~ tıbbiyeli sözlük radyo]dün geceki sohbet esnasında bir arkadaşımız kitap önerisi istedi.

bunun üzerine kitaplarla alakalı bir sohbet yapıldı.

sohbetin sonuna doğru sözlüğümüzün yeni mezun yazarlarından (bkz:drkraken) bir kitap okuma uygulaması başlatalım dedi.

tabi bu görüş benimsendi ve sevildi.

detayları konuşuldu.uygulamamız şu şeklide:

her ayın sonunda bir diğer ay için yazarların ortak kararıyla bir kitap seçilecek.

daha sonra katılmak isteyen yazarlar; yeni kitap alarak, kitaplıklarında varsa oradan, en yakın kütüphaneden kitabı bularak, bir arkadaşından kitabı alarak veya vereceğimiz pdf'yi okuyarak konu hakkında açılan başlığa entry girecekler.peki ne girecekler entrye?

aslında burada sınırlamamız yok.

kitap hakkında bir değerlendirme yazıp onu girebilirler.

ya da yazarı hakkında bilgi verebilirler.

veya kitabın yaşattığı durumu entry haline getirebilirler.

isterseniz sadece kitaptan sevdiğiniz bölümü bile giri olarak girebilirsiniz.dediğim gibi, bir sınırlamamız yok.

kitabı okuduktan sonra kitap namına ne aklınızda varsa o ayın kitap başlığına girebilirsiniz.her ayın sonunda bir diğer ay için kitap önerileri alıp anket haline getireceğim.

sizler de bir sonraki ayın kitabını oylayıp belirleyeceksiniz.ağustos ayı için, fikrin sahibine ayın kitabını bıraktık.

o bize 4 adet kitap sundu ve o an radyodakilerin ortak kararıyla ağustos aynın kitabını belirledik.ağustos ayının kitap başlığı: (bkz:ayın kitabı uygulaması - ağustos 2016)hem entry girmek, hem bir şeyler öğrendiğimiz bu sözlüğe, bizlere değer katması açısından kitap okuma uygulamasına katılarak yeni bir yön daha oluşturabileceğiz.sizleri de bu kitap okuma uygulamamıza bekliyoruz.
efendim bu uygulama hepimize yoğun meslek hayat döngümüzde yıpratıcı tempoda bir kaç farklı bakış,dostça sohbet keyifli zaman için düşündük.(bkz:olumsuz)un da aktif katılımı ile bu güzel deneyimi hep beraber yaşayacağız. ayrıca her akşam da radyodayız. bizleri tanımak sohbet etmek isterseniz lütfen buyrun her zaman yeni dostlara yerimiz sohbetimiz açık.
Bir evet de benden geliyor. Bir grup arkadaşla buna benzer bir etkinlik yapmaya çalışmıştık ancak devamlılığı olmamıştı. Sözlük ortamında sürekliliği olur diye düşünüyorum.
Ve bu ay kesin canlandırıyoruz. Aralık ayı için bir kitap seçelim haydi . Öyle güncel bir şey olmasın bence. Okunsun düşündürsün . Ama bir şeyler de katsın bize. Hadi tıbbiyeli seç kitabını . Ben varım alıp ilk okuyanlardan ve yorum yazanlardan olacağım. Aralık ayı için seçelim haydi. benden gelsin ilk öneri erasmus deliliğe övgü siz de yazın ve ortak en çok istenen seçilsin