tıbbiyeli sözlük cinsiyet bölümündeki meyilli seçeneği – Tıbbiyeli Sözlük
öyle bir seçenek mi var dedirten durumdur aga.insanların lgbti'deki i yi unutup sözlüğün lgbti'yi unutmamasndan dolayı sözlüğü tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.
daha sözlüğe gelir gelmez karşıma çıkan seçenek. İnanamadım, başlıklarda arattım. şu an gerçekten meyilli kelimesinin benim bilmediğim bir anlamanın daha olmasını diliyorum. Yoksa kendini sadece erkek-kadın olarak tanımlamayan ya da biyolojik cinsiyetinden başka bir cinsiyete sahip olan insanlara büyük ayıptır o "meyilli" kelimesi.Bunu sözlüğün "düşünceli olması" olarak gören arkadaşlara da şaşıyorum. böyle düşüneceğine hiç düşünmeseymiş iyiymiş.Neye meyilli? ne meyillisi? açıklama bekliyorum. Evet sinirliyim, evet hassasım. Bir sürü hocanın, öğrenci birliğinin eğitimler, seminerler vererek geleceğin doktorlarını eğitmeye çalıştığı fakültenin sözlüğünde "meyilli" gibi seviyesiz bir seçeneğe tepkiliyim.Ve sözlüğe de böyle patır kütür gelmiş oldum. hadi hayırlısı.
değiştiği iyi olmuş dediğim durum. meyilli rezalet, meyilli kepazelik, meyilli mizah değil. tababet eğitimi alan kişilerin bu sığlıktan çok uzak olması gerekir.