tıbbiyeli sözlük

  • /
  • 9
bomboş buralar. bizim köyün kışlık nüfusu gibi 7-8 kişiyiz ve bazı akşamlar imamın evinde çay içmeye toplanıyoruz.

edit: galiba boş olması daha iyiymiş.
arkadaş ısrarı üzerine açtığım nerdeyse benim kullanıcı adım hariç çoğunun tıpla ilgili terimlerin kullanıldığı sözlük
aynı zamanda terbiyeli olmasını umduğum sözlüktür. birde kullanımı çok rahat, üstelik mobilden giriş yapıyorum.
interaktif bir sözlük.

interaktif sözlükler nisan 2019 sıralamasında dikkatimi çeken, ileride daha iyi bir yerlere geleceğine inandığım, üye sayısı az olan ve bu nedenle günlük, aylık ve haftalık istatistiklerde az bir sayı ile birinci olan yazarları gördüğüm mini mini bir sözlük.
hayalimdi.
şimdi o hayal gerçek oldu sözlük.

editörün ve kurul üyelerinin ''bizle çalışmak ister misin?'' sorusuna tüm kalbimle ''evet'' dedim. saygın bir bilim dergisi.
artık yardımcı bir editörüm.

görevin sorumluluğu gerçekten çok büyük. üstelik daha çok gencim, toyum ben; ama zamanla pişeceğim.

tutamadım kendimi, bu mutluluğu seninle paylaşmak istedim tıbbiyeli sözlük. teşekkür ederim.

herkese benden çay!
bir güzel insan tarafından duyduğum ve bu sayede giriş yaptığım sözlük. burda çoğu insanı bir hayalet misali izliyorum, arada saçmalıyorum. gerçekten ilginç, güzel, garip bir çok insan tiplemesi mevcut swh
08.06.2016'dan beri yazarı olduğum mecra. bir aralar aşırı aktif kullanırdım. bir ara hayatta aşırı aktiftim zaten, öyle güzeldik gençtik. bak yazmayı özlemişim yahu.

neyse, demem o ki, güzel bir platform.. tanımaktan hiç pişman olmadım.

haftada bir ayda bir aklıma geldikçe giriş yaparım. gelen bildirimlere bakarım. önceden her bir bildirime bakardım hangi entry'e gelmiş diye. dedim ya gençtik. heyecanımız yüksek ve gençliğimiz vardı. şimdi sayfayı kaydırıyorum. kırmızı halıda yürür de etraftakilere sağ olun sağ olun diyip tokalışır gibi iniyorum sayfayı.

mesaj gelirse cevaplıyorum.

takip ettiklerim'e bakıyorum.

gündem sayfasına bakıp çıkıyorum.

yollarımız ayrıldı ama kopamadım. eski lise arkadaşım gibisin sözlük.

edit: yazmayı özlemişim gerçekten. entryi yazma amacımı unutmuşum. neden geldim biliyor musun? 2.sınıf tıpçı ama 1.sınıf bir insanla başlayan ve her sene güncellediğim bio'mu son sınıf tıpçı ama 1.sınıf bir insan olarak güncellemeye geldim.* güncelleyeceğim o kadar çok şey var ki aslında burada... bir yerlerden başladıysam demek ki.*
bir iki entrymi alıp ayrıldığım sözlük. belki baharda yine geliriz.
ozan akyol vurgu ve tonlamasıyla: hooşşçakalın*
bazı yerlere, bazı kişilere kendimi borçlu hissediyorum. tıbbiyeli sözlük de bunlardan bir tanesi. borcumu kapatmaya geldim. buraya ilk gelişimi hatırlıyorum da sözlüğün ne olduğunu dahi doğru dürüst bilmeden, bakmadan, okumadan amiyane tabirle langur lungur yazmaya başlamışım. buranın kurallarını, formatını çok ihlal etmişim. sonrasında yazarları tanıdıkça, entrylerini takip ettikçe buranın aslında insana ne kadar çok şey katabilen bir yer olduğunu gördüm. tıpa dair, tıp fakültesinin nasıl okunması/okunmaması gerektiğine dair çok fazla şey öğrendim buradan. birçok yazarın entryleri aracılığıyla dünyasına şahit oldum. tecrübelerinden dersler çıkardım. ertesi gün diyete başladım. açtım film izledim. merak ettim. güldüm. hüzünlendim. kısacası sizden çok şey öğrendim. hiçbir şeyin öyle bir anda olmadığını, emek verilen her şeyin ne kadar güzelleştiğini ve bu emeği vermeyeceği bir işe de insanın hiç başlamaması gerektiğini anladım buradaki kısa yazarlık tecrübemden. çok güzel yazan yazarlar var, onların yazmaya devam etmelerini tüm kalbimle istiyorum. benim içimi ısıttın sözlükcüm, her şey için teşekkür ederim. renkliliğini ve derinliğini her daim koruman dileğiyle...
bir mesaj bildirimi görünüyor ama yeni mesaj yok gibi. böyle bir sorun yaşanıyor mu? şimdi mesaj atan biri gerçekten olduysa ayıp olmasın.
  • /
  • 9

içerik kuralları - iletişim