tıbbiyelinin diyet tavsiyeleri

-bol su içmek
-ekmeği mümkünse tam buğday seçmek ve az ekmek yemek
-şekeri azaltmak hatta hiç kullanmamak. şeker yerine şeker otu (stevia) denen bitkiden çayınıza,kahvenize vs. koymayı deneyebilirsiniz.
-önce gözünüze hitap edecek bir tabak olmasına dikkat etmek ,gerçekten diyette etkili olan bir yöntemdir
-yeşilçay tüketmek yalnız öyle sallama versiyonu değil bildiğiniz aktardan aldığınız yeşilçay .tadını begenmeyenler içine kabuk tarçın,hibiskus atabilir
-ve en önemlisi kararlı olmak .
sağlıklı kilo vermenin % 70'ini yemek % 30'unu spor oluşturur sağlıklı besleniyorum spora ne gerek var psikolojisine girmeyin hergün düzenli olarak yürüyüp nerenizde sıkıntı varsa o bölgeye dair bölgesel calisabilirsiniz ha bide nası olsa kepekli diye 3 4 dilim yemeyin her halukarda oda bir ekmek
bir diyetisyene görünmek
diyet tavsiyesi nedir ya her duyulan şeyi denemenin komşuya iyi gelen hapı içmekten farkı ne

vücudunuza denek muamelesi yapmayın
karatay diyetinin bir üst modeli dukan diyeti daha uygun olabilir.
yeşili sevin , suyu bol için. yemeği uzun aralarla yiyin , acıkmak da vücudun ihtiyacı. öğün aralarında gitmesi için kavrulmamış kuruyemiş, elma , havuç , hıyar güzel gider. ana yemek tavsiyesi vermeyeceğim herkes ayarlar kendine göre.
kemikleriniz için her gün 1 bardak süt, avuç içinin yarısı kadar peynir , bol yeşillik. 9-11 ve 16-17 arası diz ve dirseklerden sonrasını bir miktar güneşlendirin.
mümkünse aç yatın.
ha bir de ekmeği kesin . zira dilimlemeden yemek hoş değil çünkü kıps
biz hekimiz diyetisyen değil. en fazla söyleyebileceğimiz bol su iç, tuz kullanma vs. olmalı zira diyet konusunda bir eğitim almıyoruz.
5 şeyden uzak dur: un, şeker, tatlandırıcı, pirinç, patates. bol su iç. egzersiz yap. 3 ayda 14 kilo verme tecrübesiyle sabittir ;)
sabah kahvaltısı sağlam öğle yemeği hafif olmalı
akşam 7den sonra bir şey yememeli
bunu yaparak ve yediklerimde hiç bir kısıtlama olmadan bu yaz 5 kilo verdim
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim