tıbbiyelinin sevgili olamama sorunu – Tıbbiyeli Sözlük
birçok arkadaşım sevgili arıyor buluyor fakat ders derken şu derken birden bitiyor.En sağlamı peşin peşin anlaşıcan ben insan gibi çalışmıyorum,saatlerce ders çalışabilirim öyle afra tafra çekemem böyle gelceksen gel buyur denmeli.
Hepsinin gerekçesi ders çalışmak değildir dediğim sorun.

Mesela ben.

Ben çalışmayı sevmem ama çok fazla perde arkası düşündüğümden günlük hayata adaptasyon sağlayamıyorum.

gerçek dertler var diyerek ,ölüm dışında bir duyguya kendimi veremiyorum.

Hayatımdan tus derecesi yapmış bir insan geçti, yoksa bir tıpçının çalışma potansiyelini bilemeyecektim. çünkü normal arkadaşlarım da pek sezdirmemiş bana bu çalışma işini.
Belki de sorun tıbbiyelide değildir. Karşısına sevgili olmaya değecek biri çıkmamıştır ve o da boş kişilerle gönül eğlendirmiyordur.
taa ortaokul lise dönemlerinin hazırladığı zeminden kaynaklı olan durumdur.

yalnız ama başarılı olma gayesi bizi -en azindan çoğumuzu- sosyal olma, çevre edinme gibi bize göre sığ gayelerden alikoydu.

iki üç arkadaşla okul bitiren insanız çoğumuz.

gerçi aşık olabiliyoruz onda bir sıkıntı yok :) ama sorun şu ki; açamıyoruz, acilamiyoruz.

"acilsam herşeyi berbat ederim,rezil olurum,ilişki başlasa ne yapacağımı bilemem" korkusundan açılamayan da az değildir diye dusunuyorum :)
Tamamen mantık problemidir. O kadar önemli işin içinde ayrılmak da bu isleri bozabileceginden tamamen ileri görüşlülük nedeniyle adımdır. Gerçekten bir sevgi ve aşk hissediliyorsa en az bu önemli işler kadar değerli olduğundan asla imtina edilmemelidir
Sorun olamama değil belki sürdürememe olabilir bu kadar uzun süren bi eğitim hayatında hem derslere hem ilişkiye aynı özeni göstermek zor, burda devreye sevgiliniz giriyo sabretmeyi ve yanınızda durmayı bilmeli
Bunu doktora spesifik bir şey olarak göremeyiz bence.

Kimse samimi olmadığı için aslında bir çok ilişki yavan.

Biz gereksiz bu tiyatroyu yapmıyoruzdur o var.