Tıbbiyeli Radyo Yayında!

tıbbiyelinin sevgili olamama sorunu

sorun değil mesleğin getirdiği yaşam tarzıdır
katılmadığım görüştür çünkü ben yanında olan kişinin sana güç verdiğine inananlardanım.. şahsen ben sevgilimle daha fazla zaman geçirebilmek için normalde 2 saatte çalışacağım şeyi 1 saatte çalışacak güdüyü bulanlardanım, hatta notlar bile yükselir buna rağmen... bunun da tek sebebi onun bana verdiği güç.. çünkü hayatıma mutluluk kaynağı biri girdiyse ya da ben onu düşünmeye başlamışsam bu bile bana üstesinden gelemeyeceğim bi şey olmadığı inancını vermeye yeter de artar bile..
= sevgili olamama sorunu(genel) + tıbbiyeli olma durumu
şeklinde formüle edilebilecek sorun.
sorun değildir. insan ilişkilerinin durumu bireysel davranışlarla alakalıdır. ayrica çokta güzel sevgili olunuyor.
tıbbiyelinin sevgilisi olur elbette ama şartları vardır:

ilk olarak şehir dışından olmamalı, şehir dışından sevgili tıpçıya yar olmaz benim fikrimce. ikinci olarak da tıpçının sevgilisi tıpçı olur. bu iki şartı sağlamıyorsa genellikle yürümez. istisnaları vardır elbette burada okuyup yürütebilen tıpçılar varsa onları üzmek istemem. lakin istisnalar kaideyi bozmaz...
istisnalar her zaman olacaktır, ancak hakikaten tıbbiyeliye en iyi sevgili yine tıbbiyeli olur. halden anlar, destek olur, mesafeler mühim değil.. ben istanbuldayım o kocaelinde, ayda 1-2 kez buluşuyoruz, çok özlüyoruz ama oluyor tıbbiyeli dostlarım, oluyor.

 spoiler!
1 yılda 200k mesaj sayısına ulaşmak
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim