tim burton – Tıbbiyeli Sözlük
Bugün 3 filmini art arda izlememin ardından bir giriyi hak eden yönetmendir kendileri.

Böyle bir yetenek böyle bir yaratıcılık eşine az rastlanır türdendir. Filmlerindeki kişiler fantastiktir ama aynı zamanda senin benim gibi bir insandır da. Ne biliyim makas elleri olduğu için neler hissettiğini anlar üzüntüsünü paylaşırsınız mesela kahramanın scissorhands .

Filmler hep gotik bir havadadır. Hatta bu tutkusu disney'deki işini kaybetmesine neden olmuştur keza çizdiği karakterler çocuklar için korkutucu bulunmuştur.

Bir de tim burton stili pokemon karakterleri var ki [http://nedhardy.com/2013/03/11/if-tim-burton-created-pokemon-28-pics/ ~ mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.]

Favori oyunculari `johnny depp` ve `helena bonham carter` dır. Zaten gençlik yıllarından beri arkadaş olan johhy depp ve tim burton hayatları boyunca pek cok yapımda birlikte yer aldı. Tarzlarının birbirine bu kadar yakın olması (tim burton bir fantastik aşığı iken johnny depp de daima farklı karakterleri canlandırmak istemektedir.) hem ikili hem de biz izleyiciler için büyük şans. Carter için de ne kadar uyumlular diye düşünürken zaten çiftin 2 çocuğu olduğunu öğreniyorum.

En beğendiğim filmini `big fish` en beğenmediğim filmi ise `dark shadows` olarak şimdilik not ediyorum.