özellikle artan kontenjanlar,zorunlu tercihler,ülke şartlarını düşündüğümüzde hem öğrenciler hem de doktorlar için doğru olduğunu düşündüğüm önerme.maalesef ileride daha da ele ayağa düşeceğini ve hiçbir saygınlığının kalmayacağını düşünüyorum bu mesleğin.Çünkü seçildiğimiz sistem andavalların da sıyrılmasına müsahit,hal böyle olunca ite kaka ya da çalışarak bu bölümü bitiren böyle çok adam var.zaten ülkede tıp eğitiminin zekayı yonttuğunu düşünürsek niteliksiz doktor adaylarının oldukça fazla olduğunu anlarız
#29213 biraz sert olmuş ama haklı bir ifade.İnsanlarımıza bakıyorum da bir çoğu düşünmekten ve saygı duymaktan yoksun.Tıpçılar ise bir sınavda iki soru fazla çözerek fakülteye gelmiş oluyor resmen.Saçma sapan eğitim sistemimiz ise tuzu biberi oluyor resmen.Önümüzde ciddi bir karanlık tehlikesi var.
Sayısal Soruları çözmede başarılı olup içinde ezber mantığı bulunan bir bölüm tercih ediliyorsa bu durum kaçınılmaz tabi. Bir çoğumuz derece yapıp doktor egosunun esiri olduk. Veya aile baskısı sebebiyle seçtik. Mesleğimi seviyorum ve doktor olmak için analitik düşünmeye de gerek olduğunu düşünüyorum orası ayrı. Fakat niteliksiz bir çok insanın da doktor olduğunu göz ardı edemeyiz. Andaval demek biraz ağır olsa da doktor kimliğini taşıyamayan veya mesleki deformasyona uğrama potansiyeli yüksek olan insanları barındıran bir meslek grubu olduğu söylenebilir.
üzülerek katıldığım başlıktır.

Hiçbir zaman kendini aman aman akıllı bulan biri olmadım ama çevremdeki insanlara bakıp hayret ettiğim çok oluyor bu fakültede.

Bundan önce böyle değildi lisede falan zehir gibiydi herkes. Biraz da bu fakülte şamar oğlanına dönüştürmek suretiyle andavallaştırıyor bizleri bence. Yolumuz zor ve uzun. Ben sırf stajını intörnlüğünü tusunu uzmanlığını yandalını bilmem nesini düşünerek dahi beyin terk boyutuna ulaşabiliyorum.
KİM KİME ANDAVAL DİYOR NASIL BU CESARETİ GÖSTERİYOR HAKİKATEN ANLAMIYORUM. SINIRDAN GEÇİP OKUL BİTİREN ADAM BELKİ SENDEN DAHA ÇOK DOKTOR OLMAK İSTİYOR, HER ŞEY SLAYT OKUYUP YÜKSEK NOT ALMAK MIDIR?

TIP FAKÜLTESİNE NİTELİKLİ ÖĞRENCİLER GİRİYOR VE BURDAN SONRASI BANA GÖRE EĞİTİME BAĞLI. ÖĞRENCİLERE ANDAVAL DİYORSAK ÖNCE BİR EĞİTİM SİSTEMİMİZİ SORGULAYALIM SONRA ÖĞRENCİLERİ YİNE BATIRIRIZ
Tipi kazanmak, onu okumak, hatta bitirmek dedemin de oturup calissa belki biraz gecikmeli olarak basarabilecegi bir seydir. Sosyal zekadan yoksunluk, iki cumleyi bir araya getirememe, de ekini bile ayri yazmayi ogrenememe falan efendim bunlar Allah vergisi olmuyor iste herkeste. Ha bir de merhamet. bunlar yoksa esittir andavallilik benim icin.
sorgulamaktan, düşünmekten ve yorum yapmaktan bihaber,

kendini geliştirmekten, farklı bakış açısı kazanmaktan, sınav dışı şeyler okumaktan kaçınan,

''kitap okumak, müzik dinlemek''ten başka herhangi bir hobisi, derslerden ya da karşı cinsten başka ilgi alanı olmayan gençleri gördükçe doğru olma ihtimali yüksek durum. üniversitelerimizin geneli böyle galiba.
Artan kontenjana bağlanmış ama saçma bi çıkarım olmuş. Artan kontenjanla andaval oranı azalmış demekte yanlış olur. Andaval sayısı okurken hayattan koparılma ile alakalıdır ve ne yazıkki birçok uzmanlık ve yandalla da devam etmektedir.