tıp fakültesi hayatının minik özeti

tıp fakültesini kazandığın gün o öss sayfasını gördüğün an da acayip havalara uçarsın ana,baba,bacı,gardaş herkes bir gurur falan harikasın senden zekisi, iyisi yok yani.at ölür meydan kalır sen ölsen direk egon yerde kalır öyle bir şey neyse efenim 1. sınıf başlar netter veya sobotta anatomi atlasının ön yüzü dışarı bakacak şekilde dolmuşa binersin utanmasan alnına tıp yazacan cool takılmaya çalışıyorsun,sallamamaya falan çalışıyorsun 1. sınıf ya bide sosyalsin dışarda gezmeler tozmalar hakikaten en güzel sene elinden geleni yapıyorsun ki yapmalısın yapmazsan malsın çünkü başka zamanın yok ama hep 1 gibi sanabilirsin üstteki abileri,ablaları dinlememe aptallığı yapmayın.birinin alnında hafif bir ağrı mı oldu o arada açılıııınnnn beeeeennnn dooookkktttooooorrruummmm dersin ki dedik hehe :) yatacan,kalkacan,eğlenecen her türlü boku yicen kısacası yoksa sonra bi daha göremicen o boşluğu.yaz geçer 2. sınıfa gelir neye uğradığını şaşırsın ulan ben nereye geldim nidaları,arkadaş babalara mı geldik nedir bu soruları ortada gezer.1.sınıf rahatlığını atlatamazsan sınıfta kalırsın zaten o da ayrı bir konu.anatomi fizyo falan coşar durursun.boş dersler yok olsa ki akşama sarkar çünkü program yetmez böyle boktan bir sınıf.sosyal hayat sıfıra iner atlaslar minibüste yere düşse anatomi atlasını gösterip göstermeme konusunda tereddüte düşersin ama amaaan dersin olmasa da olur artık hafif bir depresyona giriş ya da tamamen giriş bilemedim.bu tempoya alışırsan 3. sınıf bir çırpıda gelir geçer dersin bu sınıf daha kolay,aslında nispeten kolay ama sen zordan geldin,zora alıştın diyelim.4. sınıf sözlüler,artık hoca ile başbaşasın eeeee,ıııııı lar başlar hocam unuttum,atmıştım hafızaya,beyinde bedavaydı ama gibi bahaneler,şuurum kapanıyor hocam veya ne desem yalan olur gibi söylemler sınavlarda havalarda uçuşur bir kaç kardeşimiz takır takır anlatır ki helal olsun diyecek bişi yok.5. sınıf ise habire sınav tus falan ne olduğunu anlamazsın pek anıda olmaz zaten yoğunluktan.

geldik intörnlüğe ulan diyecek bişi yok ki boksun,çişsin,kakasın,yoksun olum bildiğin var mısın yok musun belli değil.sen varken hiçbirşeysin ama yokken sen herşeysin bedavasın olum para vermişler eline 400 lira her haltı yapacan işte.o atlas artık girmiştir bir yere dolmuşta artık boynun bükük,biri kalp krizi geçirse ulan desem mi yardım etsem mi diye düşünürsün ama vicdanlıysan zaten edersin ama orda düşünürsün işte o hale gelirsin.daha da denecek bir şey yok ki arkadaş aha en son bu nicki aldım (:

bu yazıda güzellik görmek istiyorsan baştan bir kaç cümle daha oku arkana yaslan ve 1. sınıfı düşün :) ne günlerdi beeee diye iç geçirir durursun ama ok yaydan çıktı bi kere
arkadaş özet daha nasıl bekliyorsun koskoca 6 yıl.yoksa direk mi anlatsaydım a dan z ye :)
burası tıp fakültesi buradan çıkış yok
(bkz:atom fiziğine de profesörlüğe de lanet olsun)swh
acı tatlı geçen, kişiyi zaman zaman adının bile önüne geçecek bir unvana sahip yetişkin bir bireye dönüştüren en az 6 yıllık süreç.
önlük giyme töreni
çıkmış sorular
fosforlu kalem
kahve
uykusuz geceler
bitmeyen notlar
çalışmadım diyen ...lar
travmatik sözlüler
malign hoca
intörnü ezmeye yeminli karaktersiz asistan ve hemşireler
bitmek bilmeyen kanlar
gayta yayması
iki arada bir derede çektirilen mezuniyet fotoğrafları
mezuniyet töreni
istiklal marşı ve kapanış.***
1 haftalık stajdan bile sözlü + yazılı sınav olmak. abv.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim