Eğitim alanında ''seçkin'' olduğu söylenen kişilerin ahlak-temizlik konusunda da seçkin olacağını düşündüren ancak girildiğinde hayal kırıklığı yaratan mekandır. Her gün düzenli olarak temizlenen tuvaletlerin sabah saatlerinde bile bu denli pis olmasının izahı bellidir...Bunlar küçük detaylar ancak hijyenin bu denli temiz olduğu bir camiaya giriş yapan insanların bu denli pis olması aklıma tek soruyu getiriyor..''ben hasta olsam arkadaşlarıma canımı emanet eder miyim?''...maalesef cevap iç açıcı değil.
Geçtiğimiz günlerde fakültemizde arızalı yazan bir tuvaletin kapısını açtığımızda hayrete düştüğümüz manzarayı hatırlatan başlıktır. Öyle ki, tuvalet çukuru dolmuş ve zeminle aynı seviyeye gelmiş. İçi karışık. Bir miktar gayta, kirli su, bol peçete kullanılmış. Hayır yani tuvalet arızalı olabilir, sifon basmamış olabilir, tıkanmış olabilir; bu rezaleti yapmak nasıl bir mantıktır? Mikroorganizmadan çıkmış artık makroorganizmaya dönmüş o pislikler.
Sigara kokusu aldığım tuvaletlerdir. Bazı arkadaşlar lisedeki alışkanlıklarını devam ettiriyor sanırım. Umarım alışkanlıktan dolayıdır, yoksa bahçede içerken dekana yakalanırım, velime söylerler gibi bir korkuya sahiplerse durum vahim.
dimağımda berbat bir anı ile kalmış mekanlardır.bavul hazırlanmış ve sabah dönemin son sınavına girmek üzere amfiye gelinmiştir.sınava girilir ve biter. otobüsün kalkış saatine 1 buçuk saat vardır ve kampüs ile otogar arası 15-20 dakika sürmektedir.bavul emaneten bir yere bırakılır ve bir cafeye gidilir. bir şeyler içilir. zaman geçer ve bavul geri alınmak üzere bırakıldığı yere, amfiye gidilir."terminalde boşuna para vermeyeyim." şeklindeki tipik bir öğrenciden beklencek bir düşünceyle amfinin tuvaletinin miksasyon işlemi için kullanılması kararlaştırılır.tuvalet kullanılır ve o da ne ? çıkarken burna kesif bir koku gelmektedir.(*)ilk başta görülen manzaraya inanılamaz ve gözler ovuşturulur. ancak sonrasında gerçeğin buz gibi yüzü ile karşı karşıya kalınır:tıp fakültesi okuyan ve dahi bundan 3-5 yıl sonra hekim olacak bir zatın, içerisinde bir adet alafranga tuvalet barındıran bu mekanı defekasyon için kullandığı ancak hedef olarak yerin fayanslarını tercih ettiği, kokunun ise yerdeki bu yoğun gayta kitlesinin üstüne basılması sebebiyle geldiği fark edilir.ayakkabıların imha edilmesi kararlaştırılır ancak yolculuğa yarım saat kalması ve o an sadece bir ayakkabının bulunması sebebiyle bu karar iniş sonrasına ertelenir.ıslak mendiller ve deodorant ile geçici bir temizlik işlemi sağlanmaya çalışılırken ise bu giride ehemmiyet gösterilen dilbilgisi ve nezaket kurallarının aksine ağız dolusu küfürler eşliğinde yola revan olunur.yine söyleyeyim: onu yapan arkadaş, senin okuyacağın okulu seveyim !
marmara üniversitesi tıp fakültesi haydarpaşa kampüsündeyken tuvaletin camları direk boğaza bakardı. tarihi yarımada manzarasıyla ihtiyacınızı giderirdiniz. hey gidi.
tanım: tıp fakültesi öğrencilerinin boşaltım faaliyetlerini yaptığı, gideri ve musluğu olan dört yanı kapalı yapı.tuvalete girdiğimde ya da çıktığımda ya da uğradığımda diyelim, dikkat ettiğim şey diğer insanların elini yıkayıp yıkamadığı olur çoğu zaman. gerçekten hiç iç açıcı değil arkadaşlar. benim tuttuğum istatistiklere göre 5 kişiden 2'si ellerini gerçekten yıkamıyor. (öğretim görevlileri dahil)
bizim okuldaki kırık klozetin dahil olduğu grup.evet klozet yerden kopup devrilmiş bildiğimiz.nasıl gerçekleştiğini düşünmek bile istemiyorum
henüz popo yüzü görmemiş, sıçmanın nasib olmadığı töalet. Okulda asla sıçmam zaten. Normalde de femininitym zarar görmesin diye sıçmam. Çok zor ve çok acil durumlarda pembe veya bebe mavisi sıçarım. Öğrenci işlerindeki tuvaleti kullanırım. Oradaki abla da beni sevmez ama hadi neyse sızıyoruz bir şekilde. Yoksa çok pis tuvaletler. Ağlayasım geliyor öyle pis. Ay bir de erkek olsaydık pisuvar filan adı üstünde pippis şeyler kullanmak zorunda kalacaktık. Rezalet. Babam ne var daha temiz bence diyor. Umarım domestoslanıyordur. Domestoslanmıyorsa bile iki tıktık domestosun fışkırtmalı şeysi çıkmış kolonya gibi( 42. harami olduk.). Okula dönüşte bavulunuza eklemeyi unutmayın.. bu kadar sıkıntı çekip sandalyede oturmaktan dümdüzleşen popolarımız ısıtmalı mısıtmalı çiçek kokulu tuvaletleri hak etse de elimizdeki bu. Hastanedekiler daha mı kötü ne ztn.