Tıbbiyeli Radyo Yayında!

tıp fakültesinde finalsiz geçmek

yaz tatilini uzatmaktan ziyade final çalışma stresinden muaf olmak için istenecek şey. tüm seneye tekrar çalış komite sonrası sağa sola saçtığın notları bul. bir de tüm arkadaşların stresten 4 kilo alırken jet bir tatilde deniz kenarı paylaşımları yapmak da hoş bir duygu olabilir. tatmadım ama tatmak isterim.
bu insanlar normal insan değil, dediğim durumdur. neden? olmaz arkadaş. olmaz. haset fesat değil, biz bu kadar çalışmayla ucundan geçiyoruz. bu adamlar nasıl 85 üstü yapıyor? 150 kişiden 6 tane çıktı bu sene. 4'ünün ismi yabancıydı. whatsapp grubunda bile görmedim. uzaya mı çıktınız kardeşim, sınıfta yoklama kağıdından da mı muafiyet aldınız, neredesiniz, napıyorsunuz, nasıl bir çalışma azmi yürütüyorsunuz? hayret ediyorum. geçin abicim, o kadar çalışmak gerekiyorsa ben almayayım ama sizde o kadar çalışabilme becerisi varsa buyrun hakkınızdır.
her tıbbiyelinin hayalidir.
ayrıca aklıma şu karikatürü getirmiştir.
 spoiler!

tabii gerçekleri göz önüne alırsak
 spoiler!
olmaz işte
her tıbbiyelinin tıp fakültesine başlarken ''günü gününe çalışma'' hedefleri, finalsiz geçme hayalleri vardır, günü gününe çalışarak finalsiz geçip daha uzun süre tatil yapmayı hayal ederiz. ben yalnızca hayal ederim, yapanlara helal olsun. inşallah bir gün nasip olur.
  • /
  • 5

içerik kuralları - iletişim