tıp fakültesinin zekayı köreltmesi

baştan belirtmek isterim ki tamamen subjektif bir yorumdur(!) bir deney ya da bilimsel bir yolla kanıtlanmış değildir.

kendimde ve yakın çevremde gördüğüm durum. fakülteye girerken zehir gibi kafaları olan adamlar önce dersler sonra tus için beyinlerini ezber makinesine çevirmiş vaziyette kafaları balon olmuş haldeler.

zeka için tarafsız ölçütler yok deniyor ama birinin gözüne bakınca bile zeka fışkırır yok abi 6 sene bu sıralardan, stajlardan geçmiş adamlar resmen zombi oluyor.

bak düşün ki bunu bile doğru düzgün ifade edemiyorum o kadar beyin yok artık.
sınav haftası ve sonrasındaki 2-3 gün lal oluyorum böyle konuşurken zorlanan bi zombi gibi hissediyorum haklı bir önermedir ama anlıktır relaxa bağlayınca zehir olan yine zehir olacaktır.
eğer kalmazsam seneye 3'üm gibi duruyor şimdilik.

bu 2 senede ne doğru düzgün kitap okudum, ne zeka gerektirecek bir iş yaptım, ne dersime çalıştım - bir şeyler ezberleme gayreti gösterdim, ne kafamı kullandım.

şu son 2-3 aydır fark ediyorum ki zeka gerilemesi yaşıyorum eskiye göre. hafızam zayıflamış, muhakeme yeteneğim, okuduğumu anlama kabiliyetim, matematik işlemi yapma kapasitem...

anca boş boş hayal kuruyorum, odaklanamıyorum bile artık hiçbir şeye. sadece müzikle ilgilendim, onunla ilgili kitaplar okudum. anca işitsel zekam ilerlemiştir belki. kötü durumdayım.
matematik zekamın köreldiği doğrudur. eskiden 2 basamaklıları pıt diye çarpan ben şimdi 2 basamakli sayıları toplarken 2 defa kontrol ediyorum.
onun dışında sözel zekam pratik zekam maşallah tam gaz devam ediyor..
matematik sorusu gösterdiklerinde basit dört işlemde bile tereddüt etmektir.

içerik kuralları - iletişim