Bilim ! 5 yıldızlı otellerde coffee breaklerde yapılan komite geyiklerinin değil, laboratuvardan taze çıkmış sunumların sorularla yoğrulduğu zihinsel orgazmlı vakitler olmalı
beklemede kalın türkiye tıp öğrenci kongreleri tarihindeki en güzel ve en kaliteli kongreyi düzenleyeceğiz. swh
5 yıldızlı bir otel,

bilimsellik hedesinde toplanmış bir grup kafa dengi yönetim

herkesin önündeki yazıyı okumaktan aciz olduğu konuşmalarla tırt bir açılış. bir önceki yılın video ve fotoğraflarından derlenmiş ''uf ne bilim yaptık'' havasında bir tanıtım videosu.

bilimsel programda ise word kopyalayıp gelenler, yaa video galiba açılmıyorcular, bitmek bilmeyen istekleriyle yönetime illallah ettirmiş kaprisli sunumcular, jürideki danışman hocasının araştırmalarını övenler.

gala yemeğinde içecekleri bedava bulunca ağzıyla içmeyi unutanlar, topuklu ayakkabıyla yeterince alıştırma yapmamış olanlar.

sonraki gün ise sabah oturumuna ise sadece sunumu olanlar ve oturum başkanı olarak seçilen hocanın katılımı ile güne muhteşem bir başlangıç.

poster sunumları. bu kısımda zor beğenen öpretim üyeleri öğrencileri sıkıştırmakla meşgul.

hatta spa salonu yada havuz toplantı salonuna yakınsa kahve arasında arkadaşlarına merhaba demek için gelmiş bornozlu katılımcıları bile görebilirsiniz.

sosyal programda ise tanışalım yeter.

bu yazdıklarım bana göre bir kongrede olması gerekenler. herhangi bir kişi yada kurum hakkında eleştiri içermemektedir.
tıp öğrencileri tanışma etkinlikleri tadında geçen bu kongrelerin sadece bir istisnasını gördüm, isim vererek burdan reklam yapmayım şimdi. onun da otelde olmaması; böyle parti tadında geçmemesi yüzünden öğrencilerin gitmek istemediğini fark ettim.

Arkadaşlarım kongre güzel yerdeyse, gezme ve eğlenme imkanı fazla ise gitmek istiyorlar. Çünkü sunumlar tıp dersleri gibi geçiyor çoğu yerde; e haklı olarak bünye daha fazla dersi kaldırmıyor. Ben de o yüzden gitmeyi bıraktım kongrelere; dersi zaten dinliyorum bana bilim ve araştırma anlatın.

Sonuç olarak arz talep meselesiOlması gerekenler : Bilimin ilgi çekici halde sunulması.

Olmaması gereken: kongre sunumlarının amfi dersi tadında geçmesi
Ben sadece uygun fiyatlı olmasını istiyorum açıkçası okuduğum şehir, gördüğüm eğitim ve etrafımdaki insan profili değerlendirilince öğrenci kongrelerinden ne tutarsam kârdır benim için.
Olması gereken kaliteli sunumlardır sosyal program adı altında her gece kulübe gidip eğlenmenin konuyla bağlantısını merak ediyorum
Bu kongrelerin bazılarını aşırı saçma buluyorum.Çocuk tacizi konulu sempozyum düzenliyorlar dinleyiciler sadece tıp öğrencileri.Çocuk tacizini bize anlatacağına git sokaktaki at hırsızlarına anlat haksız mıyım :(
Olmadı gereken bilim,güncel tıp,modern klinik ve teorik bilginin bütünlüğü. Olan dedikodu,gezmek için şehirler,balo adında partiler.