tıp öğrencisinin bilimsel araştırmaya yönelmemesi

genel olarak tıp fakültesinde ki her öğrenci ideallerinin bilim olduğunu, araştırmalar yapacağını söyler ama hocaların da dediği üzere idealleri olanlar icraatlarıyla kendini belli etmeli. öğrencilerin çoğu bu tip söylemlerde bulunurken eğitm hayatlarını hiç makale okumadan, textbook okumadan bitiren büyük bir kitle var.
gününü bilimsel araştırmalara harcayanlar, çeşitli klinikler de veya laboratuvarlarda bir ekip içerine dahil olarak çalışmalara katılanlar yarının aziz sancar'ı olabilecektir, diğerleri ise ünlü ve başarılı hekim olabilir ama bu bilim dünyasına hizmet etmemiş bir bilim tüketicisi olduğu gerçeğini değiştirmez.
aileden gençlikten sağlığından feragat etmedikçe efektif sonuç alınmayacağı ayrıca hitap ettiğimiz kitlenin buna değmeyeceği için başkalarının bulduğu tedavi yöntemlerini kopyala yapıştır yapmaya devam etcez
hem intihal rekortmeni akademisyenlerimizin ilgisizlikleri hem de çoğu öğrencinin "sınıfı geçeyim yeter" mantığında olması yüzünden oluşan durum.
sistemin değişmesi gerekiyor, bu komite sistemleriyle zor
bilimsel araştırma için kurulmuş topluluklara sadece ortam olsun diye girenlerin sayısını düşününce doğru bir önerme olduğu anlaşılır. ancak bunun hocalarla ve fakültenin eğitim anlayışıyla da doğrudan ilişkisi vardır.
onu bunu bırak da hadi biz gezelim kıyısından da geçelim mantığıdır
slayt kültürünün yan etkileridir.

içerik kuralları - iletişim