Ben doktor olacam derse biri bana ?Abi bu çile, 3 günlük dünya da para pul için çekilmez...Ama eğer niyet doktorluk ile insana, yaratılmışa hizmet edip, hem insanları hem kendini mutlu etmek ise daha güzel bir meslek aklıma gelmiyor...Mesleğimizle cenneti satın almamız lazım, yoksa gerisi boş :)
Bol Hayır duası aldığın meslek. Tabi alınan yüksek puan zayi olmasın çabasıyla başlayan, sonra sağlık saçan iyilik meleği olacağına inanmayla devam eden düşünceler silsilesinin etkisi de çok büyük.
Çocukluk hayali.her ne kadar çocukken doktorların inek al limon sat doktor olma demesine rağmen
Ders çalışmayı seviyorum uzun süre öğrenci kalma fikri cazip gelmişti. Bir de diğer mesleklerin hobi olarak yapılabileceğine inanıyordum

(bkz:saf)(bkz:cahil)(bkz:mazoşist)
Bana göre İnsanların hayatına dokunabilen iki meslek grubu var. Öğretmenler ve doktorlar. Ama daha ortaokuldayken bile öğretmen olmak için fazla çalışkan olduğumu düşünüyordum.
Benim çocukluğumda olduğu gibi belki ben de başka bir çocuğun kahramanı olurum diye geldim bu okulu okumaya.
büyük bir hata.. sanıyorlar ki aldığın para astronomik, halbuki bir araştırma görevlisinden bir tik fazla alırken yaptığın şey ayda 10-15 gece nöbeti + haftaici mesaisi...
fakültenin 2. ayında kurduğum cümle: ben tıp okumak değil tıp kazanmak istiyomuşum. başlayınca da bırakılmıyor işte. yani tıp okuma nedeni tıp kazanmaktır.