Her yerde tıp okuduğunu belli etmeye çalışan tiple aynı familyayı paylaşır.
Bunlar büyüyüp sadece tıpla uğraşan hocalar olurlar, toplumdan insandan uzak genel tavır ve kültür bilgisi bakımından yetersiz olurlar. Bu insanlar işte hekim değildir, tıbbiyeli değildir.
Geçen bir hocamızın değindiği konu. "Doktor olacağım diye vaktinizi sadece buna ayırmayın. Elinizden her iş gelebilmeli." dedi. Haklıydı. Bir anısını da paylaştı bizimle. Yıllar önce oğlu daha küçükken çalıştığı hastaneye getirmiş onu. Çocuğa baban ne iş yapar diye sormuşlar. Çocuğun cevabı tamirci olmuş. Çocuk babasını evde sürekli bir şeyler tamir ederken gördüğü için mesleğini o sanıyormuş. Yani doktor oluyoruz/olduk diye diğer görevlerimizi arkadaşlığımızı/anneliğimizi/babalığımızı gözardı etmemiz lazım. Bu sadece küçük bir örnekti. Tıp okuyoruz diye hayatı kaçıramayız. Evet tıp hayatımızın büyük bir kısmını kapsıyor olabilir ama geriye kalan kısmını iyi değerlendirmek gerek.
Genelde twitterda parodi tıbbiyeli hesapları açarlar kaçıncı dönemden olurlarsa olsunlar netter sobotta baraj geyikleri yaparlar.
tek konuşabildiğiniz konu dersler olur sadece,genel kültür düzeyi oldukça sınırlıdır.tıp dışı herhangi bir kitap da okumazlar,çok nadir de film izlerler.ee sonuçta ne olacak?hastasıyla doğru düzgün iletişim kurmayı beceremeyen,sosyal hayatı olmayan,ev-iş arasında mekik dokuyan bir nevi robot bir birey olacak.hayat sadece derslerden ibaret değil ki kardeşim.azıcık hayatı gör,onu yaşa.havayı kokla.
Valla ben başaramıyorum arkadaş. Hastanede mutluyum kütüphanede yorgunum genelde uykuluyum.Napayim farklı? Müzik aleti spor falan geç bunları geç. Su akar yolunu bulur. Hayat sana hadi der git şunu yap yaparsın. Hayatın tıp kabul et artistik yapma lan
Nedense tıp okumayanları rahatsız eden durum. Ne bileyim kendi içimizde memnunuz biz. Düşünüyorum şu an. yapmak istediğim bir hayalim var da yapamıyor muyum? Yoo.