tıp okumayanın sözlükte olması

benimdir.
tıp ile ilgili her hangi bir bağlantım yok. sadece merak ve öğrenme açlığımdan ötürü aranızdayım.
hoşgelmiş okuyucu veya yazar topluluğudur.
hoşgelmiş efendim. tıpçı gibi davranmasın yeter.
tıpçı olmayan herkes net tıpçı düşmanıdır. bilinçaltında bir yerde nedeninin kıskançlık olması muhtemel bir nefret yatar. durmadan doktorların hak ettiğinden fazla kazandığını söylerler. doktorluğu masada oturup iki antibiyotık yazmaya indirgerler. ve yine doktorların ülkede gerçekten işini iyi yapan ve disiplinli çalışan bir meslek kolu olduğunu da bir türlü anlamak istemezler-anlamazlar.

(bkz: içimizdeki irlandalılar)
sözlük kendi yağında kavrulacaksa sıkıntı yok da sözlük popüler olursa ve tıbbiyeli olmayan üye oranı tıbbiyeliyi geçerse iş çığrından çıkar. sözlüğün sadece adı tıbbiyeli olur.

sözlüğü şu haliyle fakülte kantini olarak düşünüyorum, kantine dışarıdan başka fakülteden gelen de olur tabi ki. ama o kantinde tıpçıdan çok başkaları olursa işin tadı kaçar. (başlığı açan arkadaşım lütfen şahsi algılama, genel konuşuyorum, yoksa başımızın tacısın)

başkaları ne yapar bilmiyorum ama şahsen sözlükte tıbbiyeliden çok başka yazarlar olduğu gün ben sözlüğü bırakırım, hoş ben dursam da sözlüğün tıbbiyeli yazarlar açısından ömrü çok uzun olmaz.
hoşgelmiştir. bir çok yerde olduğu gibi derdi maaşımız değilse ya da mantıksızca eleştiri değilse; her daim her konuda yardımcı oluruz tıbbi konularda. :)
sözlüğe ayrı bir renk katacaklarını düşündüğüm yazarlardır. hoşgelmişlerdir.
insan olsun yeter zaten. hoşgelmişler
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim