tıpçı için faydalı romanlar – Tıbbiyeli Sözlük
Tıp okuyan, okumuş kimseler için mesleksel inancını yükselten, mesleki bağlılığı artıran, vicdanını genişleten, okunması gereken tıbbi veya etik romanlardır.

Örnek: Beşinci tüp(Michael palmer), Profesör(john katzenbach) ....
Mads gilbert, erik fosse- gazzenin gözyaşları

Filistin duyarı sanıp aldığım kitaptı ancak hem tıbbi yaklaşımlar, hem hasta psikolojisi, hem acil şartlarda müdahale, hem de malzeme yokluğunda neyin yerine ne kullanılabilir adına çok faydalandığım kitaptır.

Ayrıca,

Oliver sacks-marsta bir antropolog, uyanışlar, karısını şapka sanan adam, migren.

İbni sina- el kanun fit tıp (tamam roman değil ama alternatif tıpa ilişkin en güvenilir kaynaktır bana göre)
şimdi öncelikle başlık tıpçı için faydalı romanlar diye açılmış ve mesleksel inancı yükselten diye devam etmiş fakat ben burda roman değilde popüler-bilim-tıp denen türden kitaplar yazmak istiyorum. Çoğu doktorlar ve araştırmacılar tarafından yazılmış. okudukça ufkun genişlemesi, yeni bakış açılar kazanması, mesleksel aşkın artması garanti. ben okudum siz de okuyun:V. S. Ramachandran - öykücü beyinDavid Eagleman - beynin gizli hayatıStanislas Dehaene - beyin nasıl okur ?Christian Keysers - empatik beyinLewis Thomas - bir tıp gözlemcisinin notlarıAndrew Koob - düşüncenin kökeniRobert Winston - insan beyniNancy C. Andreasen - yaratıcı beyinoliver sacks kitapları önerilir yukarıda bahsetmişler. tekrar yazmak istemedim. evet nörobilimle aşırı ilgileniyordum bir zamanlar. dozu azalmış bir şekilde devam ediyor ilgim.