tıpçıların genelinin narsist olması – Tıbbiyeli Sözlük
Malesef gelecekte canların bize emanet olacağı bi meslekte narsizim gibi ciddi mental bozukluğa sahip binlerce hekim adayının olması ulke adına düşündürücüdür.

Not:Adettendir tıbbiyeli
Tespiti şöyle mi genellesek, y ve z kuşağının en büyük problemi bu zaten yani jenerasyonumuzun ekseriyeti narsist. Bu benim tespitim değil, konu üzerinde bilimsel çalışma yapılmış '' ben nesli '' adlı kitabı inceleyebilirsiniz.
psikiyatri hocamın güzel sözü,, 20. yüzyıldaki narsistlerin çocukları antisosyal oldu. antisosyaldir tıpçılar.
Genel algı şu şekilde. Narsist insan=özgüvenli insan. Fakat bir süre düşündükten ve gözlemledikten sonra baktım ki durum hiç öyle değil. Eksik özgüven narsistlikle doldurulmaya çalışılıyor. Çünkü bana göre narsistlik gerçek bir durumdan ziyade daha çok ona inanmak gibi. Eksiklerini görmemek de olabilir.
Tipa gelene kadar okulda vs en iyi cocuk rolunu oyamasıyla, tipi kazanınca daha kadavra görse korkarken sanki ünlü bir cerrahmis gibi akrabalardan muamele göre göre dogan kaçınılmaz sonuç. Bir de eklemeden geçemeyeceğim en ufak basarisizlikta dünyaları batmış gibi davranan tipler var, yargılamak istemiyorum neyse.
Doktor değil,doktor bey diyeceksiniz filandjfjfj
Kişiyle alakalıdır.
Genele vurulmamalıdır.
Zannımca da kişi bilgiye eriştikçe tevazu sahibi olmaya meyillenir.
Ne kadar az şey bildiğini fark eder zira.
Ha yapmayan yok mu bittabi.
Kişiliktir azizim geçiniz.
'ı hayat tarzı , insanlara saygısı, kendine bakımı yerlerde olan ama sırf tıp okuyor diye kendini bir şey zanneden insan topluluğudur.Olgunlaşmamışlardır ilerde düzelmeleri dileğiyle...(bkz:iğreniyorum)
Yanlış önermedir. Mesleği sorulana kadar söylemeyen ve bununla anlamsız bir gurur da duymayan ben, söyledikten sonra insanların birdenbire değişen tavırlarını, sebepsiz yere eziklenmelerini gözlemleyen biri olarak söylüyorum, Yanlıştır. karşımızdaki insanların yanılgısıdır bu bilgi. Kendilerince hissettikleri eksikliğin, özgüvensizliğin günah keçisi biz oluyoruz.Bu başlığı savunan meslektaşlarıma da hayret ettim doğrusu. "Ben öyle değilim ama başkaları öyleymiş, duyuyoruz" falan. Boş laflara kanmayalım.Hani nerede ya bu narsist doktorlar? ben niye göremiyorum? Şurada tanıştığım veya sadece entrylerini takip ettiğim yüzlerce insandan bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar narsist sayarım. O kadarı da her yerde var.