tıpdil sınavı

yds'nin çok zor olması ve pek çok tıp ve diş öğrencisinin daha tusa/dusa girmeden elenmesine neden olmasından dolayı , yds'ye alternetif olarak getirilmiş sınavdır.
yds ye göre kolay olduğu söyleniyo (tıpdile girdim ama yds girmedim) eğer ingilizce temeliniz varsa birkaç kelime daha öğrenip biraz da gramerinizi geliştirip tekrarlarsanız-ki bunlar yaklaşık 1 ay sürer-halledilebilecek bi sınav olduğunu düşünüyorum ama eğer ingilizceniz beginner seviyesindeyse kursa gitmenizi ve seviyenizi pre intermediate ya da intermediate 'e yükseltmenizi önerebilirim
geçen, geçmeyi düşünen, çalışan tıbbiyelilerin bilgileriyle desteklemesini istediğim başlık.
ilk yapılanı aşırı derecede kolay olan sınav. hayat böyle işte, bazen doğduğun yıl kaderini belirleyebiliyor. yds ye kıyasla tıpçılara geçilmiş bir kıyaktır. olması gereken de budur. darısı mühendis-dil coğrafya-dil öğretmen-dil sınavlarına
yds den sonra camiayı ihya etmiş olan sınav.
81 aldığım sınav.
eski üds sağlık denemelerinden çözülebildiği kadar çözülüp girilse sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. ben 5 6 tane çözüp ,kelimelerine çalışmıştım.
saçmasapan bir sınav, bir kolay oluyor bir zor oluyor.
akademik geçerliliği olmayan, yds'yi geçemeyenler tus'a girsin diye yapılmış kıyak sınavdır. tus'un geleneksel basit ingilizce sınavını kaldırıp, yds gibi radikal bir değişikliğe gidiliyorsa ve sonrasında 1 gecede tıp dil gibi basic bir sınav getiriliyorsa ben bunda iyi niyet göremem.
ya nasip deyip kolay olması umuduyla kaydolduk.
27 ağustosta gireceğim sınav. daha önce giren arkadaşlarımın ortak kanısı zor olmadığı yönünde. tavsiyeler üzerine yargı yayıncılığın kitabından hazırlanıyorum. kitap ve dvdsi yeterli olacak gibi duruyor.
  • /
  • 3

içerik kuralları - iletişim