tıpı bırakmaya yönlendiren hoca

kendi çocuğunun tıp okuması için elinden geleni yapacak olan, kazanamadığı takdirde soran herkese tercihi çocuğun kendisine bıraktığını söyleyerek teselli bulacak olan hocadır.

bizimle aynı yollardan geçmiş, seneler boyu verdiğimiz emeğin farkındalığına sahip insanlar olmalarına rağmen motive edici cümlelerle destek olmaları gerekirken bardağın boş tarafını saatlerce anlatma vazifesi edinip köstek olmaları sinirime dokunuyor açıkçası.

samimiyetsizsiniz.
siz neden hâla bırakmıyorsunuz demek istediğim hocadır.
ama diyemiyorum tabi orası ayrı.
kendisinin neden bırakmadığı merak edilen hocadır. o kadar kötüyse, mutsuzsa kendisi de hala bırakabilir. hiçbir şey için geç kalınmış sayılmaz hayatta.
30 yıllık evli çiftlerin bekar tinercilere evlenmeyin demesiyle eş değer. bosan o zaman abi
her fakültede banko olan hoca çeşididir. anabilim dalı fark etmez. abi zaten stresliyiz birbirimizin işini kolaylaştırsak daha güzel olmaz mı allah aşkına?
keşke birinci ya da ikinci ya da üçüncü sınıfta karşıma çıksa dediğim hocadır. bir alt versiyonu da tus'ta hasta bakmayan bölüm seçin diye gezen hocadır
slayt vermeyip kitaptan sorumlu tutan, hiç bir şey anlamadığımız konudan bu konu kolay bunu zaten sormam diyen hocadır kendisi.
“gençler bakın, daha yenisiniz. siz apoptoz olmadan ya da nekroza uğramadan söyleyeyim, yapamayacaksınız yatay geçiş yapın. boşuna eziyet çekmeyin.” ders:histoloji, konudan bahsetmeme bile gerek yok.
anatomici de der ki “anatomi dersinin 2 niteliği vardır:
1-adam olmayanı adam eder.
2-tıp okuyacakla okumayacak olanı ayırt eder.”
dolaylı yoldan hocalar yapamayacaksanız vazgeçin diyordur...
bunun bir üst versiyonu asistanlarına istifa baskısı yapan veya kıdemlisine yaptırtan hocadır.
  • /
  • 3

içerik kuralları - iletişim