Tıbbiyeli Radyo Yayında!

tıpı bırakmaya yönlendiren hoca

kendi çocuğunun tıp okuması için elinden geleni yapacak olan, kazanamadığı takdirde soran herkese tercihi çocuğun kendisine bıraktığını söyleyerek teselli bulacak olan hocadır.

bizimle aynı yollardan geçmiş, seneler boyu verdiğimiz emeğin farkındalığına sahip insanlar olmalarına rağmen motive edici cümlelerle destek olmaları gerekirken bardağın boş tarafını saatlerce anlatma vazifesi edinip köstek olmaları sinirime dokunuyor açıkçası.

samimiyetsizsiniz.
siz neden hâla bırakmıyorsunuz demek istediğim hocadır.
ama diyemiyorum tabi orası ayrı.
bizdeki akademisyen popülasyonun yarısını oluşturan tip kanımca. yol erkenden tıbbı bırakıp dünyayı gezmemizi salık veriyorlar.paramız varmışçasına..
kendisinin neden bırakmadığı merak edilen hocadır. o kadar kötüyse, mutsuzsa kendisi de hala bırakabilir. hiçbir şey için geç kalınmış sayılmaz hayatta.
30 yıllık evli çiftlerin bekar tinercilere evlenmeyin demesiyle eş değer. bosan o zaman abi
her fakültede banko olan hoca çeşididir. anabilim dalı fark etmez. abi zaten stresliyiz birbirimizin işini kolaylaştırsak daha güzel olmaz mı allah aşkına?
keşke birinci ya da ikinci ya da üçüncü sınıfta karşıma çıksa dediğim hocadır. bir alt versiyonu da tus'ta hasta bakmayan bölüm seçin diye gezen hocadır
  • /
  • 3

içerik kuralları - iletişim