Adaletsizlik abidesi durum. Bana denk gelmedi desem yalan olur. Adam kafasina gore not veriyor sonrasinda aciklama olarak bana gore senin notun bu diye ipsiz sapsiz bir aciklama yapiyor (bkz:hocam kalıyorum hocam)
genetik sözlüsünde en kazık hoca bana geliyor, bozuk plak gibi "başka, başka, başka..." yettiremedik kadına yav. tıpta sözlünün ne olduğunu bilmiyorsanız gerçekten hiç adil olmayan bir olay diyebilirim. sizi sınayan hoca zaten o gün tersinden kalkmışsa vay halinize.

(bkz:pcr nerelerde kullanılır) (bkz:başka)
Kesinlikle sene içi notlarınızı bir gram önemsemedikleri sözlüdür ortalamanız 90 olsa bile bırakabiliyorlar zira
Geçebilmek için kabaca şu iki sınıftan birine dahil olmanız gerekir:

1. Tüm konuları çok iyi bilen ve kendisini iyi ifade edebilen kişiler.
2. Bazı konular bilen ve sınavda o bildiği konular denk gelen, kendisini iyi ifade edebilen kişiler.

Yani, ya her şeyi bilecek ve bildiğinizi göstereceksiniz ya da bildiğiniz yer denk gelecek.
Her türlü kendinizi iyi ifade etmeniz gerekiyor. Hastaya yaklaşım, akıl yürütme, mantıki çıkarımlar vs. gibi kriterler kendinizi iyi ifade edebiliyorsanız sahip olma ihtimalinizin yüksek olduğu kabiliyetlerdir.

Kendinizi iyi ifade edemiyorsanız, ayaklı kitap bile olsanız önemi yoktur.

Bu husus, tıp fakültesinin gizli kuralıdır. Mesleğin kendisi insan ilişkilerinde yetenek ve anlayış gerektirmektedir ve buna dair hiçbir ders yoktur.
Korkulu rüyam. Hep ama hep sözlülerim yazılımı düşürmüştür. Özellikle dördüncü sınıfta o büyük stajların sözlüleri yüzünden delice anksiyetem azardı. Hele o dahiliye yok mu, travmasının izlerini hala taşıyorum. Dönem beş ise biraz daha rahattır en azından daha az konudan sorumlusunuzdur, yine de berbattır. Hele de çekingen, içine kapanık aynı zamanda performans anksiyetesi yaşayan biriyseniz muhakkak yardım alın. İlaç olur terapi olur kovalayın derim tıpdaşlarım.
Tamamen hocaların insafında ve o anki ruh halina bağlı olan durumdur. İyi hocaysa sorun yoktur ama kötü hocaysa her şeyi bilmeni beklemektedir ve asla tatmin olmaz. Daha, başka, gibi kelimelerle bu tatminsizliğini belirtir ve daha fazlasını beklediğini gösterir.
O sıradaki stres ve korku maksimum seviyededir. Üstüne bir de bilgi düzeyi de düşükse bu durum katlanarak artmaktadır.