toplum ihtiyaçları listesi – Tıbbiyeli Sözlük
1)eğitim

2)eğitim

3)eğitim

4)eğitim...

.

.

.

Toplumun eğitimli olması demek, bir binanın temelinin sağlam olması gibidir: üzerine dünyanın en güzel yapısını inşa edebilirsiniz...
Mutlu olmak.

Refah.

Gençleri için özellikle gelecek kaygısı gütmemek , 15 20 yaşındayken 10 yıl 20 yıl sonrasını düşünüp çıkmazlara girmemek , geleceğini yapmak zorunda olduğu şeylerle değil yapmak istediğin şeylerle şekillendirmek.

Değer görmek ve değer vermek

İnsan sevgisi barındırmak

Hoşgörülü olmak

Anlamaya çalışmak

Eğitim (adına eğitim denilip ülkemizde verilen şeyden bahsetmiyorum yalnız , yapmış olmak için yapmaktan , yapmış görünmek için yapmaktan , içinde bir damla idealistlik bir damla istek barındırmayan şeyden bahsetmiyorum. En küçük yaş grubunda anaokullarında bütün çocuklara bir yıl boyunca boyama yaptıran ilk okul orta okulda lisede okuma sevgisi aşılamayan sorgulayıcı bireyler yetiştirmeyen bilime sanata değer vermeyen vaktimizi nasıl değerli geciririzi öğretmeyen eğitimden üniversitede bilgiye nasıl ulaşılır nasıl yetkin doktor/mühendis/öğretmen/avukat öğretmeyen eğitimden bahsetmiyorum) eğitim en başta olmalı evet.

Yani bir toplumun sözde hafif değerde çok ağır şeylere ihtiyacı vardır
Bir şeyleri umursamamayı öğrenebilmek. böylece başkasının tercihine, yönelimine, inancına, düşüncesine daha az karışırız. Toplum olarak daha stressiz oluruz.
Saygı toplumuzdaki en büyük ihtiyaç. Herkes kendi yoluna baksa, karşısındaki gibi düşünmese bile en azından saygı duysa pek çok şey kendiliğinden çözülecek.