topuklu ayakkabı giymenin caiz olmaması

ankara'nın sincan ilçesinde yer alan akşemsettin ilköğretim okulu müdürü mehmet ipek'in öğretmenlere koridorlarda ses çıkararak yürünmemesi konusunda verdiği resmi yazıdan sonra topuklu ayakkabı giymenin caiz olmadığına dair metin vermesi ile alevlenen tartışma.

metinde "bacak oynatıp ayak çalmasınlar, çapkın yürüyüşlerle nazar-ı dikkati celbetmesinler, çünkü bu tavır erkekleri tahrik eder" gibi ifadeler yer alıyor.

kaynak:
https://tr.sputniknews.com/amp/turkiye/201901121037061731-ankara-okul-muduru-topuklu-ayakkabi-caiz-degil/
hangimiz sınavda topuklu giyen gözetmen hocaya küfretmedik ki... ama bu ses sadece kadın hocaların topuklularından değil erkek hocaların kösele ayakkabılarından da çıkıyor. neyse bu çok başka bir konu.
ülkenin suyunun çıkmaya devam ettiğini bir kez daha gösteren olaydır.
fırsatını bulan kaçıp kendini kurtarsın canlar..
öğretmen adaylarının evde kalmasına sebep olucak uygulama
ülkeyi terketmek için bir neden değildir. korkmayın evde de kalmazsınız. kısmetinizi allah verir.

topuklu ayakkabı giymekle sınırlı olmayan yasaklardır. bakın ne diyor samanyolunu andromedayı ve güneşi yaratan allah:

nur suresi 31.ayet
"mümin kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar ve iffetlerini korusunlar. açıkta kalanlardan başka süslerini göstermesinler. başörtülerini yakalarının üzerinden bağlasınlar. kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kadınları, hizmetlerinde bulunan köleleri ve câriyeleri, cinsel arzusu bulunmayan erkek hizmetçiler, kadınların cinselliklerinin farkında olmayan çocuklar dışında kimseye süslerini göstermesinler. yürürken, gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. ey müminler! hepiniz allah’a tövbe edin, umulur ki kurtuluşa erersiniz!"

kadın isen ve müslüman isen erkeğine biat edeceksin nokta.

içerik kuralları - iletişim