Vardır böyleleri. Slayt vermez derste en ufak şeye kızıp "ben gidiyorum sorumlusunuz bunlardan" der çeker gider, her şeye surat yapar. 3 yıllık tıp eğitimi hayatınızda ilk kez bir hocadan tiksinir gibi olursunuz. Ama sınava girip bakarsınız ki tüm soruları çıkmış soru, tekrar gönlünüzü kazanır o vakitten sonra.
bir keresinde bir hocamın dersinde bitimine saniyeler kala toparlanan çanta fermuarlarının sesi hocanın sesini bastırır. hocam "arkadaşlar sizin için anlatıyorum ben burada yahu, bu ne lakaytlık!" der. sonra millet eski haline döndükten sonra da hoca dersi bırakır. o gün ben çantasını erken toparlayanlar arasında değildim ama düşündüm. ulan gerçekten haklı bir serzeniş, bu adam bizim için enerji harcıyor, şu köhne devlet okulunda başka bir amacı yok, öğretmek! bu anı bende önemli bir yere sahiptir ki, ilkokul ve lise hayatım boyunca derste hiç erken toparlanmadım ve derste hiç uyumadım. hocayı dinlemediğim veya dinleyemediğim anlar tabiidir ki oldu ama hayatımın her yerinde konuşana saygı duymaya çalıştım. çünkü o adam bana aynı zamanda "iki dinleyip bir susmayı" öğreten en sevdiğim hocam, abim, akıl hocam, ilkokul hocamdı.
ANLATTIKLARINDAN HİÇBİR ÖĞRECİNİN BİŞEY ANLAMADIĞI HOCANIN ''HİÇ MÜTAVAZI OLAMAYACAĞIMBU DERSİ BENDEN DAHAİYİ ANLATAMAZ'' DİYEN HOCADIR.
Lisedeki matematik hocam geldi aklıma.derste kendi aramızda bir espri olur gülerdik hoca da üstüne alınıp ders anlatmayı bırakır ,çeker giderdi.hatta bir keresinde çekip gitmeden önce 100 tane trigonometri sorusu yazıp çözün deftere diye de ödev vermişti.konuya da yeni başlamışız özel üçgenler dışında bisey bilmiyoruz sayıları değiştirip değiştirip yapmıştık o ödevi. tripli falandı ama çok severdik kendisini de. Şimdi lisede olsak da trip atsa swh