trt çocuk dergisi doktor karikatürü – Tıbbiyeli Sözlük
görsel


trt çocuk dergisinde yayınlanan bir çizgi roman.

sanırım sağlıkta dönüşümün ikinci safhasına geçmiş bulunuyoruz. ağaç yaşken eğilir atasözünü örnek alan yöneticilerimiz doktor düşmanlığını küçük yaşlardan itibaren halkımıza aşılamak istiyor. bir de ibn-i sina gibi bir ismi kullanarak.

hangi doktor hastasının hemen iyileşmesini istemez, nasıl hastalık sömürülürmüş çok merak ediyorum.

bu karikatürü çizene de yayınına onay verene de umarım bir ceza verilir.

edit: karikatür derginin temmuz 2017 sayısı 43. sayfada yer almaktadır.
http://www.eba.gov.tr/dergi?icerik-id=5874
yok artık dedirten karikatür. son kısma gelene kadar çok iyi yazılmış, iyi bir doktor olduğundan bahsetmişler derken. hastaların hastalığını sömüren falan yazılmış olması şok etti. insanlar fırsatçı, sömürücü, para kazanma amacı taşıyor ise bu onun kişisel problemidir mesleğinin bir özelliği gibi gösterilmemeli. acilen açıklama yapılıp özür dilenmesi gerek bu saçmalıkla ilgili.
Bir doktorun kötülük derecesi ilk olarak parayla kıyaslanmamalı dedirten karikatür.. İlk kriter para, seviye yine göklerde..
çocuk dergisi için gereksiz bir yazı olmuş. belli ki karikatüristin acısı varmış. çocuk (!) dergisinde acısını ifade etmiş.
bu dergiyi kontrol eden de yok herhalde.
çocuklar neler okuyorlar, çocuklara neler okutuyorlar dikkat etmek lazım.

edit: muhteşem geri vitesle özür dilemişler. bahane ise gözden kaçırma. çocukların gözünden kaçmaz ve öylece öğrenirler sonra ayıkla pirincin taşını.
Her yerde karşımıza çıkan kara propagandanın ne kadar sistematik şekilde yapıldığını gösteren önemli bir örnektir.