türk tabipler birliği – Tıbbiyeli Sözlük
mesleki sorunlara teğet geçen, meslek örgütünden ziyade siyasi parti tavırlı, pkk sözcüsü tadında demeçleri ile bilinen kurum.
ord.prof.tbp.tuğg.tevfik sağlam tarafından kurulan tabip birliği oluşturması gereken oluşumdur. ancak ne yazık ki siyasi partilerin arka bahçesi olmaktan ve terörist yandaşlığı yapmaktan öteye geçmeyen acziyet içerisindedir. bunda hepimizin sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. Genç doktorlar rahatsız...
Ne yapıyorlar diye uzun süre takip ettiğim, belli düşüncedeki insanların kapattığı, paslanmış ve bir türlü kendini yenilemeyen beyinlerle dolu meslek örgütü.İşleri güçleri siyaset diyemeyeceğim çünkü siyasetin bir üslubu olmalı, bunlar da üslup hükümete vur nasıl vurursan vur.Taze beyinlerle yenilmeli.
genelde siyasi olaylarla ilgilenen ilginç bir mesleki örgüt. evet tıbbi veriler de ellerinde mevcut. biyoistatistiksel çalışmaları var. hatta bir hastalıkta tanı kriterleri vardı da unuttum..gezi parkında vatandaşlarımıza verdiği destek ve bir çok açıklaması sayesinde seviyorum ancak tıpla biraz daha fazla uğraşmaları daha hayırlı olur ..şu an türkiye cumhuriyeti devleti cumhurbaşkanı olarak görev yapan sayın recep tayyip erdoğan 'ın ruh haliyle ilgili yapılan bir açıklama vardı.. o geldi aklıma.. dikkate alınmadı o dönem.
yeniden siyasi bir konuda gündemdeler. ciddi anlamda belli bir ideolojiye ait kuruluş. konuya hakim olmayanlar için adı yanıltıcı olmasın çanakkale zaferini dahi kutlamayan,verilen şehitleri umursamayan,belli bir parti gibi terör örgütüne terör örgütü diyemeyen kuruluş.
Bugün Cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan tarafından birlik adına yapılan savaş bir halk sağlığı sorunudur açıklamasına karşı "terörist seviciler" tanımı yapılmış olan sözde mesleki örgüt.Doktorlara karşı şiddet ve önyargı had safhada iken "terörist" ve "tabip" kelimelerini aynı cümle içinde kullanılmasını sağlayan bu sözde birliğin tüm doktorları temsilen açıklama yapmasını kabullenemiyorum.suç bizde. 3-5 kuruş aidat vermemek için üye olmuyoruz, üye olsak bile seçimlere gidip oy kullanmıyoruz sonra da vay bu nasıl tabip birliği diye dövünüyoruz.
İnsanlarımızın aşırı derecede politize olduklarını, iktidar eliyle sistematik şekilde yapılan amansız propagandanın nasıl etkisinde kaldıklarını, beyinlerini satılığa çıkarıp hep birlikte tek bir kişinin beyniyle yetindiklerini, bu dramatik tabloya rağmen en ufak bir şüphe duymadıklarını, özetle gözlerinin karardığını bize göstermişlerdir. Teşekkür ederiz.

Güvenlik önlemlerini artırmalarını tavsiye ederim.
siyasal iktidarın ve yandaşlarının ele geçiremediği meslek örgütüdür.
sağlık sisteminin bütün aksaklıklarının vebali, siyasal iktidarlarındır.
meslek örgütünün önerilerini almayan, önerilerine kulak tıkayan, sağlık sistemini akılcı ve geçerli bileşenlerden oluşturmayıp, oy devşirilen hizmet alanına dönüştüren de siyasal iktidardır.
ırk ve din girdabı ilkel insanın davranış modellerini belirler.
ırk ve din girdabını aşan insanların meslek örgürtü, referansını ırksal ve dinsel öğretilerden almaz.
savaşa ve savaşlara karşı çıkmak insanlığın vazgeçilmez duruşudur.
şavaş 'bir halk sağlığı sorunudur' bu gerekçeyle bile savaşa karşı çıkmak, sağlık örgütünün defekti değil, niteliğinden gelir.
varlığından güç bulmaktayım ttb, aktivistin olmak vicdan rahatlığımdır.