türkiye'de genç olmak

en bariz kısmı küçümsenmek olan durumdur.

evet, türkiye'de gençlerin yaşam dolu olması, düşünceleri, merakları, onları birbirinden farklı kılan yönleri küçümsenir.
biraz karamsar olacak ama belki de "teenage" yaşlardan otuzlu yaşlara kadar olan on yılda, türkiye'de çoğu genç; sistemin yonttuğu meraksız, bilinçsiz, vurdumduymaz birer ota dönüşür. yaşam kaygıları, bir çevreye adaptasyon, acımasız ekonomik ve sosyal rekabet buna sebep olur büyük ölçüde.
zamanla o "genç" küçümsenmemek için küçümseyen olmuştur.
tipik ortadoğu halk genç grubu gibidir gerçekten öyle

kaygılıdır
endişelidir
ciddi ciddi geçim düşünür

buna en yakın örnek kuzenimdir jdjdjdj))
adam daha liseyi bitirmeden faturaları ev kiralarını dert eder olmuştu,tabi ilk önce şaşırdım sonra akıllı,bilinçli olduğu için kaygılandığını anlattım ona rahatlasın diye

yoksa nerden bilsin gençliği heba olucak bu ortadoğu ülkesinde...
boş beleş yaşamak demektir.
büyükler tarafından ya çocuk ya da yetişkin gibi davranılarak gençliğin ne olduğunu anlamadan yaşamaktır. sonuç olarak bağımsızlık, özgürlük, özsaygı, kendini her yönde donatma, sorumluluk alma vs. gibi fikirler gelişmez ve bu böyle kısır döngü bir şekilde devam eder. aynısı bir kuşak sonraki gençlere de uygulanır. gençlik yılları geçince de ah gençliğim vah gençliğim diye dövünen orta yaşlı insanlar, genç gibi olmaya çalışıp hayata karşı taviz verirler. ne yazık ki türkiye'de genç olmak budur. yoktur yani böyle bir şey, hiç olmamıştır..
yeterince paran varsa geri kalan sana kalır
üstüne bi şeyleri de katabilmişsen ya da sana bahşedilmişse nerede genç olduğunun bir önemi kalmıyor he suudi arabistan’da da olmasın canım.türkiye dandik yönleri olmakla beraber yaşanabilir bir ülke sadece çözmesi gereken ufak meseleleri var bu meseleleri gözümüzde büyüttüğümüz sürece gençliğe düşen pasta daha çok çalışmak olacak.kimileri maddi sebeplerden kimileri gerizekalılığından kimileri tipsizliğinden kimileri leş karakterinden kimileri de her şey 4x4 olmasına rağmen bahtsızlığından gençliğini yaşayamayacak.bu sorun çok yönlü burda ilk faktör aile yani arkandaki money desteği devamı tuzu biberi.

içerik kuralları - iletişim