türkiye'nin vergi vermeyen insanlar cenneti olması

yaşadığım şehirde özellikle ev sahiplerinin vergi kaçırdıklarına kaç kez sahit oldum. denetimler arttırılmalı.
devlet tarafından "vergi" ismiyle yürütülen hırsızlığa ve soyguna ahlâkî direnme durumudur. vergi vermemek ahlâkîdir; çünkü vergi hırsızlıktır.
türkiye'nin en temel ekonomik problemi verginin toplanmasından ziyade kimlerden toplandığıdır.devlet alacağını bir şekilde tahsil ediyor o yüzden devlet bazında bir problem yok.problem verginin orta-alt sınıfa bindirilmesi zengine dokunulmaması.hatta dokunmayı geçtim adamlara ayrıcalık bile veriliyor.al yatını kdv ötv almayalım bi de çak amerikan alman ingiliz bayrağını mazotundan vergi de almayalım diyor harikulade devlet büyüklerimiz.
yanlış önermedir.

özellikle orta-alt kesim yediği ekmekten içtiği suya kadar öküz gibi vergi veriyor. faturalara bir bakın bakalım 100 liranın kaçı tüketim bedeli? ben söyleyeyim: 50-55 lirası harcadığınız elektriğin bedeli. kalanı ötv, kdv, trt payı, cart payı, curt payı.
maaşınızın yüzde bilmem kaçı daha elinize geçmeden gidiyor.

halbuki pırlantadır, yattır, teknedir bunlar vergisiz satın alabileceğiniz şeyler. manyak mısın, tabi ki senin benim alacağımız şeyler değil bunlar. zarar göstererek vergi kaçıran zenginlerin ufak şımarıklıkları. o zengin kısım da memleketin yüzde 10'u falan herhalde. geri kalanımız çatır çatır vergi veriyor. geçmediği ve hiçbir zaman geçmeyeceği köprünün parasını bile veren oldukça cömert bir yüzde 90 bu :)
orta ve alt gelir düzeyindeki insanlar olarak hepimiz( yakında nefes alırken de verebiliriz şimdilik doya doya teneffüs edin) vergilerimizi veriyoruz. veririz de bunda sorun yok. lakin üst gelir düzeyindekilerden de bu vergiler aynı oranda alınsın. azdan az,çoktan çok gitmesi gerekirken-nedendir bilinmez- azdan çok, çoktan az gidenlerin ülkesi olmuşuz zamanla.

içerik kuralları - iletişim