türkiyede 94 tıp fakültesi olması – Tıbbiyeli Sözlük
Hepsi o kadar kontenjana kaliteli eğitim verebilseydi yine bi şey denemeyebilirdi ama gel gelelim iş pek de öyle değil.kalite dediğimiz şey ne yazıkki pek çoğunda yok.
Zamanında çekirdek satan çocuğun "inşallah kpss'yi kazanırsın" diye dua etmesiyle "galiba yakında biz de KPSS'ye giricez" diye düşünmemi destekleyen durum.
Kimi Tıp fakültesi sayısı çok diye şikayet eder, kimi doktor yetmiyor diye.. Hala anlamış değilim
Sistematik olarak en azından her yıl kontejyanları düşürülmesi gerekiyor.kapatmak uzun vadede ülkemize doktor açığı açısından büyük sorun yaratabilir.Sonuçta ürüyoZ DA ürüyoz dışarıdan bir sürü mülteci aldık .
Önemli olan nicelikten çok nitelik 94 tıp fakültesi olmasından çok açılan üniversitelerin hocalarının olmaması bundan daha vahim olan hastanelerinin olmaması doktor açığından çok belli bölgelerde yoğunlaşmalar var eğer bunu sayıca eksiklik olarak yorumlarsak gider sayıyı arttırmak için böyle saçma sapan üniversiteler açarız ama sadece yoğunlaşmayi arttırıriz bizim asıl sorunumuz belli bir bölgeye gidilmek istenmemesi bunu da ya o bölgeyi daha yaşanılır kılarak asarsin ya da oraya gidecek kişilere bir avantaj yaratırsin