turkmsic – Tıbbiyeli Sözlük
İçinde beş yıldan beri bulunmaktan gurur duyduğum, türkiyenin en büyük tıp öğrenci topluluğu.
Türk Tıp Öğrencileri Birliği(TurkMSIC), 1952 yılında kurulmuş; bağımsız, siyasi olmayan ve kar amacı gütmeyen Türkiye’deki tıp öğrencileri arasında oluşturulmuş en köklü kuruluştur. Ülke çapında 58 tıp fakültesinde üye yerel temsilcileri mevcut ve bu sayı artmaktadır.Üye tıp fakülteleri ile Türkiye’deki 30.000'den fazla tıp fakültesi öğrencisinden oluşan bir ağa sahip olmakla birlikte, uluslararası çapta ise kurulduğu yıldan beri üyesi olduğu IFMSA (Uluslararası Tıp Öğrencileri Birlikleri Federasyonu) dahilinde 122 ülkede bulunan 129 Ulusal Üye Kuruluşu arasında Türkiye’yi temsil etmektedir.[http://turkmsic.net/ ~ http://turkmsic.net/]
Ben size gördüğümü söylüyorum.stajlara hep kendi belirledikleri eş dost kankaları giderler kendileri çalar kendileri oynarlar."tıp öğrencileri için vardırlar" üyeler dışındakilere amele işi yaptırmaya çalışırlar.he Tabiki de bu bahsedilen olaylar `Trakya tıp`Ta olmaktadır.diğer yerleri bilmem.
FakÜltemizde yeni kurduĞumuz bir topluluktur.. yerel ya da genel toplantIlarIn cok zevkli geÇtigini inanarak sÖyleyebilirim.. bu toplulukta cok samimi arkadaŞLIklar bulacaĞINIZDAN eminim..
Okunuşunu çözene kadar bayağı mazot yaktığım oluşum. Bence bunlar kendi örgütlerini kuruyorlar bunlar da cemaat gibi bi oluşum. Yılın belirli günlerinde toplanıp gündemlerini tartışıyorlar,herkesin bi görevi var;yok dış işleri sorumlusu yok mali sorumlu yok vb. Sorumlusu bildiğin irticai faaaliyet. İleride "çakışan"tıp fakülteleri açmayı planlayan, adında Türk barındırsa da uluslararası ilişkileri kuvvetli olan yapı.
her ne kadar beğenmeseniz de dünya tıp öğrencileri birliği ifmsa'de Türk adını hakkını teslim ederek temsil eden kuruluş.