turkmsic

turkmsicde değilim ama kulupte çalışan arkadaşlarımın sevdiği kulupte görev almayanların kulup üyelerini samimiyetsiz bularak katılmadığı bir kulüp.
bat (bkz:bilimsel araştırma topluluğu) üyesi olarak kendilerini bilimden uzak, kongrelerde milletin hakkını gasp edip bar bar takılan tipler olarak görüyorum.bat'lar her zaman daha disiplinlidir.
bizim pediatri hocasının inatla “türkümsik” olarak telaffuz ettiği tıp öğrencileri topluluklarından biri.
zaten tıp fakültesi okumak gibi zor ve zamanın çoğunu alan bir şey yapmakta olan insanların neden bu tarz icatlar çıkardığını anlamış değilim çok boş zamanın varsa tus çalış ya da çık iki insan gör güzel kardeşim gerzek gerzek die welle triplerine girip üniversitelerde milleti bezdirmeyin
scora başkanları genelde konya..vs iç anadolu şehirlerinden olurdu.
(bkz:nora)
acemi birinci sınıf öğrencilerine yeni bir hedef, kurban tarzı görerek diyabet haftasında şehir meydanında herkesin şekerini ölçtürtmeye çalışacakları etkinliği yapacak kurum.

şakayı bırakırsak güzel etkinliktir.
yurtdışı staj değişimi programına katılmayı düşündüğüm, üyesi olduğum topluluk.
tıp fakültesi dest-i izdivaç daire başkanlığı.
ego parlatma grubu, herkesin bir sıfatı var burada. çay getirme işleri ana sekreter yardımcısı, uluslararası yardım fonu ve birleşmiş milletler destek ana temsilci özel kalemi vs gibi (bkz:swh)

öğrenci değişimi dışında aktif dalı da yoktur. burada da tanıdıklara ve turkmsic de çalışmış kişilere öncelik verilmektedir.

grup bir nevi politikacılık oyunu oynamaca yeridir.

not: kısa bir süre arkadaşları: kimse yok sen yaparsın dediği için lorp olarak çalışmış birisi
altı yıl boyunca her yıl avrupa'dan değişik bir ülke kazandığım değişim sınavına girdiğim ifmsa'nın türkiye şubesi kuruluş. hiçbir zaman üyesi olmadım, bir bağlantım olmadı msic ile, toplantılarına da katılmadım ancak kendi gözlemlediğim kadarıyla yerleştirmeleri adil oluyor. son yıl bu sınavda ilk 20'de bir yerlerdeydim. dört kez de scope'den avrupa'ya değişime istediğim yere gittim. diğer ikisine ise değişik sebeplerden gidememiştim. (istanbul'da havaalanında terör saldırısı olmuştu vs.)

en işe yarar kolu scope gibi duruyor bu bakımdan. iyi ki böyle bir değişim var. 1 aylık olması da çok güzel. bunun sayesinde 30'un üzerinde değişik ülkeden arkadaşım oldu.
  • /
  • 4

içerik kuralları - iletişim