tus için sosyal medya hesaplarını dondurmak

kesinlikle yapılması gereken bişey mi acaba diye düşündüğüm hareket.

bunu yapıp tusa abanan arkadaşları görünce bana bi sinir geliyor. hem ot gibi yaşamaya (ot gibi yaşamamak için sosyal medya şart değil ama anladınız siz demek istediğimi) boyun eğmelerine hem ot gibi yaşamak zorunda olacağımız bir sınav sistemine tabi oluşumuz deli ediyor beni bazen.

ayrıca tusa hazırlananları stalklamak imkansızlaşıyor böyle...
vicdan rahatlatan eylem. bir adım ileri gidip eski tuşlu telefonları kullanmak da bir seçenek.
seneye dahil olacağım gruptur. şu sosyal medyaya verdiğimiz zamanı şu an kendimize versek her şey çok daha güzel olabilir zaten ama bu da bir bağımlılık. yumurta kapıya dayanana kadar bu alemden uzak durma cesareti göstermek çok zor.
iradesi ve kararlılığı yüksek olan doktor davranışı.

benim de finallere kadar aynı şekilde tüm hesapları dondurmam lazım. ayrıca saatlerce çalışma motivasyonu. bunun için yardımcı olacak abilerim ablalarımdan mesaj yoluyla tavsiye alabilirim.
sadece tus icin degil final zamani da yaptigim hede. ozellikle instagram denen zimbirti hem zaman hem mb israfi. insan iki uc story izliyor en az 50mb gidiyor valla. bi de o storyde gordugunuz mekanlar daha da tadinizi kaciriyor siz calisirken, ayni sinifinizdakiler fildir fildir gezerken siz notlarla cebellesirken hic hos degil gercekten.
dondurmayıp uygulamalarını telefondan silseniz de olur. arada bir lazım olur hesabı açmaya uğraşmayın tekrar.*
yapacağım uygulamadır. üniversite sınavına hazırlanırken de aynı yola başvurmuştum. hayatınıza fazlaca zaman katıyor, gereksiz insanlanlardan kurtuluyorsunuz ve yepyeni bir hayata başlama hissi veriyor.
irademe hakim biri olmama rağmen tus için de ydus için de yaptığım ve çok fayda gördüğüm uygulama. tam randıman alabilmek için telefonda bulunan sosyal medya uygulamalarının da silinmesi gerekir.

ilk başta el istemsiz olarak uygulamayı arasa da beyin kısa sürede alışıyor bu duruma ve başkalarının yaşadıklarını görmeden çok daha motive olarak ders çalışılıyor. hem vakit kaybından kurtuluyorsunuz hem de millet gezip tozup, eğlenip, hayatını yaşarken (ya da eğleniyor, çok mutluyum ben rolü yaparken diyelim) benim çektiğim çile nedir düşüncesinden sıyrılıyorsunuz.

ha ben etkilenmiyorum, dinlenme vakitlerimde bakıyorum vakit kaybım olmuyor derseniz bilemem ama dinlenme vakitlerinde beyni bu tür şeylerle yormak yerine faydalı şekilde geçirilirse daha iyi olacağı kanaatindeyim.

içerik kuralları - iletişim