tus'un kaldırılması

recep tayyip erdoğan'ın torununun liseyi bitirip 6 yıl tıp okuduktan sonra tus'a gireceği sene gerçekleşecek olan gelişmedir.
bu gidişle o da olacak be altan.

tanım: şu aralar sınav kaldırma furyası ile gerçekleşmesi olası olan hede.
olan bize oldu çocukluğumuzdan beri sınav sınav sürünüyoruz.kötü mü oldu?hayır.gelecek nesillerden daha elit bir eğitim öğretim hayatımız olduğuna inanıyorum ancak gene de insan oyun oynayacağı yaşta sınava hazırlandığını düşününce içi sızlıyor.
tıp fakültelerinin kontenjanlarını arttırdıkları gibi hastanedeki asistanlık kadrolarını mı arttırarak yapacaklar acaba? lise ve üniversite giriş sınavlarının kaldırılması çok koymaz, nasıl olsa köşe başında lise üniversite var.

kpss'nin kaldırılmasının önünü açacak bir uygulama da olabilir bu bir gün. ooohh yandaş yandaş, sabahlar olmasın.


bir anda, herhangi bir gündem oluşturulmadan, pattadanak, damdan düşer gibi, bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü dercesine, lise ve üniversite giriş sınavlarının kaldırılması/kaldırılacağı söylentisi hiç hayra alamet değil açıkçası. bunlar çocuklar yarış atı gibi koşturuluyor diyecek adamlar mı hiç?
gerçekleşmesi pek mümkün olmayandır. olursa da elemek için daha kötüsünü yaparlar diye düşünüyorum. bir ara tus'ta açık uçlu sorular da olacak diyorlardı.
tus'un kaldırması okudum. töbe bismillah. çizgi filmlerdeki gibi gözleri ovuşturup bir daha baktım.
hakim savcılık sınavındaki gibi barajı kaldırıp sınava giren herkesi mülakata alabilirler. olmaz demeyin.

içerik kuralları - iletişim