tutarsızlık

geçen günlerde tehdit edildim diye zırlayan kişilerin yandaşları, arkadaşları, dostları veya fake hesaplarının tarafıma ve yanımdakilere tehdit mesajı atılması, o kişilerin yaptığı tutarsızlığı gösterir.
ayrıca yine geçenlerde,
öteki yan hesabıyla alakalı problem olmadan önce kişiler hakkında iyi yorum yapıp da yan hesabıyla sorun çıkınca karalama çalışması başlamasına da tutarsızlık denir.
beklenen ile ortaya sergilenen şeyin farklı olması. kişilik olarak bakılırsa doğrusu her yerde doğru olmayan, yanlışı da zamana ve mekana göre değişen kişileri tanımlar.

belki kızarsınız ama söylemeden duramayacağım; serviks ca'da sitoloji, kolposkopi ve biyopsi arasında tutarsızlık varsa konizasyon endikasyonu doğar.
(bkz:tutarlarsa tutarlıyım tutmazlarsa tutarsızım)

ünlü düşünür yıldız ablamızın hakkında şöyle önemli bir söz söylediği kavram.
şaka bir yana çok tutarlı olmak bana hiç mantıklı gelmiyor. insan değil miyiz, değişmiyor muyuz? değişmeyen insan mı olur? mesela binden fazla entrym var. birinde öyle derim, iki ay sonra başka bir entry girerim bambaşka bir şey derim. bu olması gereken bir şey bence, zamanın size farklı şeyler kattığının kanıtı. yeni düşüncelere, bakış açılarına açık olmak lazım, hiç değişmeyeceksek zaman ne işe yarıyor ki?
bu arada dengesizlikten bahsetmiyorum, zaman içinde olağan değişikliklerden bahsediyorum. dengesizler bence de dayak istiyor*

içerik kuralları - iletişim